A to o celé dva roky. Oznámilo to vedení společnosti. Znamená to, že město sužované vysokou nezaměstnaností si na nových čtyřicet pracovních míst bude muset ještě počkat.

„Společnost Levimo měla svůj provoz ve Světlé nad Sázavou, a to na průmyslové zóně v sousedství ženské věznice, kolaudovat na podzim příštího roku,“ upřesnil místostarosta Jan Tourek. Dodal, že záměrem humpolecké společnosti bylo přestěhovat celý svůj provoz právě do Světlé.

Společnost Levimo vlastní zhruba třetinu rozlohy uvedené městské průmyslové zóny. Zbývající dvě části se prozatím samosprávě, a to i přesto, že úzce spolupracuje s CzechInvestem, nedaří prodat. Starostka města Lenka Arnotová připustila, že to bude kvůli trvající hospodářské recesi i nadále velmi obtížné.

„Naše představa je taková, že na zmíněné průmyslové zóně by kromě provozu společnosti Levimo měli získat zázemí takoví investoři, kteří nabízejí takzvaný podnikatelský servis. S žádnou těžkou výrobou v této lokalitě rozhodně nepočítáme,“ konstatoval Tourek.

V souvislosti s další, takzvanou velkou průmyslovou zónou, která vznikne v sousedství skláren společnosti Crystalite Bohemia na ploše téměř jedenácti hektarů, došlo podle představitelů světelské radnice k posunu.

Svůj podíl už Světelští zaplatili

Samospráva už totiž zaplatila šest milionů, z celkových šestadvaceti milionů korun, majiteli uvedených pozemků. Tím je rodina Morawetzových žijící v Kanadě.

Vláda Jana Fischera zařadila Světlou nad Sázavou do Programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury a rozhodla, že světelská samospráva získá dotaci ve výši dvaceti milionů korun, právě na projekt výstavby průmyslové zóny.

„Jde o účelovou dotaci na vykoupení deseti a půl hektaru pozemků v sousedství sklárny od privátního vlastníka. Režim dotace, kterou nám přes CzechInvest poskytne Ministerstvo průmyslu a obchodu, počítal s naší finanční spoluúčastí,“ připomněla starostka města Lenka Arnotová. Světelští usilují o výstavbu průmyslové zóny od poloviny devadesátých let.