Podle městské radnice ve Ždírci nad Doubravou se tak stává skutečností to, co již mnozí obyvatelé považovali za utopii. „Cesta k otevření další větší prodejny potravin ve Ždírci byla dlouhá a rozhodně ne jednoduchá,“ konstatoval starosta Jan Martinec.

Již v roce 1996 oslovilo vedení města několik tehdejších obchodních řetězců s nabídkou možnosti výstavby velkoprodejny ve Ždírci. Stanoviska byla odmítavá s tím, že Ždírec nad Doubravou a okolí je pro takovýto typ obchodu málo zajímavá lokalita.

„V dalších letech jsme v určitých vlnách kontaktovali obchodníky opět, a bohužel znovu neúspěšně. Až na jaře roku 2004 projevila zájem o lokalitu havlíčkobrodská společnost Nimiru.

Zájem vyšuměl

Současně s touto společností se o koupi pozemku a možnost výstavby prodejny zajímalo i družstvo Jednota Havlíčkův Brod. Zájem ovšem vyšuměl do ztracena,“ doplnil starosta.

Na podzim roku 2005 začalo zastupitelstvo projednávat opakované žádosti o prodej pozemků a celý proces byl ukončen v září roku 2006 podpisem kupní smlouvy s developerskou společností Nimiru z Havlíčkova Brodu.

Do roka a do dne

Ta podle radnice slíbila, že prodejnu vybuduje obrazně řečeno do roka a do dne. To se sice nestalo, ale po dlouhých jednáních projevila zájem společnost Ahold Czech Republic.

Nimiru a Ahold tak otevírají supermarket Albert právě dnes. Obyvatelé ze Ždírce nad Doubravou i okolních obcí si v něm tak budou moci zajistit letos už svůj první vánoční nákup.