Oficiální zahájení provozu bylo vskutku efektní. Jako první u něj totiž byli, a to chvíli před půl sedmou hodinou, ždírečtí hasiči.

„Naštěstí šlo jen o signál elektronického čidla, které se z prozatím nezjištěných příčin uvedlo do činnosti. Hasiči nicméně dostali zprávu, že v objektu hoří,“ informoval přítomný starosta města Jan Martinec a dodal, že všechno zlé je k něčemu dobré. „Alespoň je vidět, že protipožární čidla fungují,“ poznamenal starosta s úsměvem.

Otevření supermarketu tak už nic nestálo v cestě a místní zákazníci si mohli poprvé nakoupit v supermarketu, na který čekali více než čtyři roky.

„Já bydlím ve Ždírci už hodně let. Nákupní možnosti se v poslední době zhoršily, protože se město výrazně rozrůstá a jedna samoobsluha v centru prostě nestačí. Obchod vypadá pěkně, myslím, že to je pro město přínos a hlavně, co je pro mě, jako podnikatelku podstatné, že povoluje ve svých prostorách inzertní vývěsky,“ řekla jedna z prvních zákaznic Monika Břízová.

Nekonečný příběh

Historie ždíreckého supermarketu ale zpočátku připomínala spíš nekonečný příběh, nicméně přece jen s dobrým koncem. „Začátky byly skutečně těžké. Podle našich zkušeností z oboru jsme věděli, že známé obchodní řetězce nebudou mít hned zájem ve Ždírci nad Doubravou podnikat, přesto se nám je podařilo přesvědčit, že je to region do budoucna velmi perspektivní,“ popsal situaci Petr Ošlejšek, jednatel společnosti Nimiru Havlíčkův Brod.

Právě jeho společnost dostala nelehký úkol supermarket postavit, ale také zprovoznit, zvlášť když obchodní společnost Norma, se kterou Nimiru dlouho jednala, odřekla téměř na poslední chvíli. Místo ní nakonec projevila zájem společnost Ahold, provozovatel řetězce Albert.
První práce na stavbě supermarketu začaly letos na jaře.

Pozemek společnosti Nimiru prodalo město Ždírec za výhodnou cenu. „Myslím, že jsme udělali dobře. Stávající prodejci nutně potřebovali konkurenci. Rozšířily se i pracovní příležitosti,“ nechal se slyšet starosta Martinec.

„Supermarket má celkovou rozlohu 1 280 metrů čtverečních, z toho 859 čtverečních metrů je prodejní plocha,“ upřesnila manažerka Jitka Burešová.

V současné době má supermarket 29 zaměstnanců, z toho sedm přímo ze Ždírce. „Otvírací doba je od sedmi ráno do osmi večer, zaměstnanci pracují proto v turnusových službách,“ doplnila manažerka.