Další rozšíření prodejních ploch totiž plánuje ve Ždírci nad Doubravou společnost Obchodní centrum NIMIRU, nynější vlastník budovy supermarketu Albert.

Mělo by se jednat o další prodejní plochy, a to přímo u supermarketu ve směru ke kruhové křižovatce, hned vedle parkoviště.

„V současné době vedeme ohledně plánované stavby veškerá potřebná jednání, přípravu stavby jsme už zadali projektantovi,“ upřesnil jednatel společnosti NIMIRU, Petr Ošlejšek z Havlíčkova Brodu.

Podle jeho informací by se mělo jednat o objekt, který bude mít rozlohu zhruba 800 metrů čtverečních. Stavba pak bude rozdělena na několik menších obchůdků o ploše padesáti a více čtverečních metrů, podle zájmu jednotlivých provozovatelů.

„Pokud se tento záměr investorovi splní, dojde opět k výraznému zvýšení počtu poskytovaných služeb ve městě,“ podotkl ždírecký starosta Jan Martinec.

Ceny tlačí dolů

Podle jednatele Ošlejška chce NIMIRU začít co nejdříve svůj záměr anoncovat a prodejní plochy nabízet možným zájemcům především z havlíčkobrodského okresu. „Uvidíme, jaký bude o novou prodejnu zájem a odezva ze strany obchodníků. Pokud by zájem byl, mohly by být nové prodejní plochy otevřeny v příštím roce,“ řekl jednatel Ošlejšek. Jak dodal, první podnikatelé se hlásí dokonce už nyní, a to velkoprodejna ještě nestojí. Nové obchody by navíc znamenaly i další pracovní místa.

Ozval se například zájemce, který chce v nových prostorách provozovat bufet s rychlým občerstvením a pekárnu, další podnikatel by chtěl otevřít zverimex a obchůdek s potřebami pro chovatele.

Podle starosty Martince je příliv nových podnikatelů a obchodníků pozitivní hlavně v tom, že vzniká konkurence, která snižuje ceny v již stávajících obchodech, které se pak daleko víc snaží zákazníky udržet zvýšením kulturnosti prodeje a pestrostí služeb.

„K nabídce zboží, která tlačí ceny dolů – příznivě pro zákazníky, přispívají ale i další prodejny. Jestliže jsme v minulosti právem žehrali na špatnou úroveň nakupování v našem městě, tak dnes je podle mého názoru situace nesrovnatelně lepší,“ konstatoval starosta.