Firma Dvořák – svahové sekačky tak již má k dispozici nové, moderně řešené a špičkovou technologií vybavené prostory pro výrobu doslova revolučních dálkově řízených sekaček Spider. Počátek jejich výroby je datován rokem 2004, kdy se od původní firmy Dvořák – stavební divize, osamostatnila strojní výroba sekaček, a to založením firmy Dvořák – svahové sekačky. Ty se nyní prodávají ve čtyřiceti zemích světa.

A co bylo důvodem pro tak rozsáhlou investici, přesahující dvacet milionů korun?

Jak hned v úvodu, při otevření nového areálu, řekl majitel Lubomír Dvořák, firmě chyběly větší prostory, jak pro samotnou montáž sekaček, tak i vhodné technické zázemí. V neposlední řadě se výrazně zlepšilo i pracovní prostředí oproti původním dílnám, nacházejících se nedaleko nového areálu.

Sekačky s líbezným zvukem

„Otevřením nové výrobní haly si připomínáme i desetileté výročí existence firmy a naším cílem je vyrábět zařízení, které nikde jinde zákazník nekoupí," zdůraznil Dvořák. „Chceme vyrábět svahové sekačky s líbezným zvukem, vysokým výkonem a příjemným ovládáním. To je naše výrobní budoucnost," dodal Dvořák.

Firma Dvořák – svahové sekačky v současné době zaměstnává pětašedesát lidí a její roční obrat dosahuje osmdesát milionů korun. Ročně vyrobí více než tři stovky svahových sekaček, z nichž plných osmdesát procent končí v zahraničí. Především pak v Anglii, Německu a dalších zemích, včetně USA.

Odběrateli jsou silničáři, správci povodí a samozřejmě letiště i další firmy pečující o velkoplošnou zeleň.

Firma současně představila i letošní novinku. Je jí sekačka Spider čtvrté generace se šíří záběru 2,30 metru. Lze ji ovládat jak vysílačkou na dálku, tak z místa řidiče přímo na svahové sekačce.

Součástí včerejšího slavnostního otevření nové výrobní haly byla i prohlídka výrobních prostor a ukázka všech typů svahových sekaček Spider při sečení trávy na okolních pozemcích.

Jaroslav Švanda