Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobře odvedená práce generuje práci další

Havlíčkův Brod – Počátkem dubna to byly dva roky, co havlíčkobrodská společnost DATEUP vstoupila do světa byznysu.

20.4.2014
SDÍLEJ:

Martin Hrančík při kontrole elektrických rozvodů horizontky v havlíčkobrodské firmě Technocom Plus. Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

Za tu dobu se úspěšně etablovala nejen na tuzemském trhu, ale její služby, práci a servis znají již i zákazníci v zahraničí, například ve Velké Británii a Maďarsku.

A čím se firma, u jejíhož vzniku stáli dnešní jednatelé Michal Sobotka, Petr Machálek a Martin Hrančík, vlastně zabývá?

„Poskytujeme především služby v oblasti navrhování, realizace a následného servisu elektronických zařízení, a to po celou dobu jejich životnosti, v moderních objektech civilního i ryze průmyslového charakteru. Primárně se zaměřujeme na návrhy inteligentního sloučení jednotlivých elektronických systémů, především pak v návrhu provázání kamerového, zabezpečovacího, požárního, rozhlasového, telefonního a přístupového systému, jehož výhodou je konečná jednodušší, bezpečnější a levnější správa objektu," přiblížil Sobotka. Ten dodal, že součástí poskytovaných služeb jsou i odborné konzultace, školení obsluhy a následné revize.

„Naše společnost ale spolupracuje i s montážními firmami při takzvaném oživení jednotlivých systémů, to znamená při jejich vlastním uvedení do provozu," přidal se Machálek.

Za Lamanšský průliv na ostrovy

Po práci pro místní a tuzemské firmy, za všechny uveďme například ledečský Schäfer – Sudex, havlíčkobrodské družstvo Coop, jihlavský Kronospan, pražský bytový komplex Barrandov či obchodní řetězce OBI a NORMA, se technici a dělníci společnosti DATEUP vypravili i za Lamanšský průliv do Velké Británie. Konkrétně pak do anglického města Lincoln.

„Tuto zakázku, kterou jsme uskutečnili loni v létě, jsme získali v Praze. Pracovali jsme tam na administrativním centru nadnárodní společnosti AVG Technologis. Zadavatel byl s naší odvedenou prací spokojen, a proto nás vyzval, abychom se zúčastnili výběrového řízení pro dodávku zabezpečovacího systému v jejich vznikajícím centru v Lincolnu. Toto výběrové řízení jsme vyhráli a zakázku v Anglii získali," uvedl Sobotka.

V Lincolnu byli pracovníci společnosti DATEUP asi deset dnů. „Všechny nejdůležitější a potřebné komponenty pro objednanou instalaci kamerového, požárního a přístupového systému jsme pořídili v České republice a do Anglie je převezli. Některé drobnosti jsme ale museli nakoupit přímo tam a bylo docela příjemné, že tamní a z našeho pohledu i konkurenční firmy nám ve všem ochotně vyšly vstříc. Žádnou nevraživost jsme tam nezaznamenali. Plně respektovaly, že si nás investor vybral," pokračoval Hrančík. Ten dodal, že součástí této zakázky bylo i závěrečné školení personálu, který celý systém obsluhuje.

„Dobře odvedená práce nám generuje práci další," uvedl Hrančík tentokrát již k aktuálnímu nizozemskému pokračování lincolnské zakázky.

Amsterodam i Györ

„Je to tak. Od AVG Technologies jsme znovu dostali práci. Tentokrát v nizozemském Amsterodamu. Opět půjde o instalaci zabezpečovacího systému v jejich tamním vznikajícím administrativním středisku. Přípravy, to znamená vypracování projektové dokumentace, výběr, nákup, popřípadě i objednání výroby potřebných komponentů a součástek, a kalkulaci, jsme již zahájili. Součástí zakázky, která nám ve finální části zabere asi tak čtrnáct dnů, bude i závěrečné školení personálu," podotkl Martin Hrančík.

Zkušenosti s prací v zahraničí získala společnost DATEUP také v Maďarsku, kde se podílela na programování ústředny požárního systému v Györu. „Nešlo o naši přímou zakázku. V Maďarsku jsme působili jako subdodavatelé jiné české firmy," vysvětlil Sobotka .

Práce, kterou DATEUP v Anglii a Maďarsku odvedl a v Nizozemsku teprve odvede, musí být ve stoprocentní kvalitě. „Technici investora ji také musejí od nás převzít. Výstupem musí být nadmíru spokojený zákazník, který se opět vrátí," poznamenal  Hrančík s tím, že DATEUP obvykle poskytuje dvouletou záruku na součástky a komponenty a pětiletou záruku na celý instalovaný systém.

Permanentní vzdělávání

Rostoucí počet zakázek nutí společnost DATEUP hledat nejen nové zaměstnance, ale také nové vhodné a větší prostory v Havlíčkově Brodě. Firma začínala ve třech lidech, nyní má dva zaměstnance.

V květnu přijme ještě revizního technika a administrativní sílu. Uvažuje také o tom, že dá práci některému z čerstvých absolventů středoškolských oborů elektro.

„I my sami se musíme neustále vzdělávat. Musíme dobře znát všechny normy, předpisy a vyhlášky, které se také v oborech silnoproudé a slaboproudé elektrotechniky často mění. Absolvujeme odborná školení a vzhledem k zakázkám v zahraničí se zdokonalujeme také v angličtině. A to nejen v té běžné hovorové, ale i té technické, bez níž bychom se rozhodně neobešli," řekl jednatel Hrančík.

Součástí běžného chodu firmy je i pravidelné pořádání odborných školení pro firmy a živnostníky, kteří se v oborech silnoproudé a slaboproudé elektrotechniky pohybují. Školí například z vyhlášky 50/1978. „Školíme obvykle jednou dvakrát za tři měsíce, teď hned po Velikonocích nás čeká školení další," dodal Hrančík.

DATEUP Havlíčkův Brod zajišťuje v oblasti silnoproudých rozvodů především dodávky, montáž, opravy a revize elektrických rozvodů v rodinných domech, bytových a administrativních komplexech. Dále dodávky, montáž, opravy a revize hromosvodů, strojů a elektrospotřebičů.

V oblasti slaboproudých technologií pak dodávky, montáž, opravy a revize požární signalizace, řízení fitcenter, vstupních systémů, zabezpečení budov, kamer, místního a evakuačního rozhlasu, televizních antén, domácích telefonů a takzvanou strukturovanou kabeláž.

Firma také pořádá odborná školení.

Více na: www.dateup.cz.

Autor: Jaromír Kulhánek

20.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení