Možná i proto už několik měsíců funguje u havlíčkobrodského autobusového terminálu kavárna AVEKAVE, kterou provozuje Josef Švec se svoji partnerkou.

Inspirace z Itálie

„Tak jako třeba mnoho renomovaných českých kuchařů jsem i já toho názoru, že nemá cenu zákazníky i personál zahlcovat příliš širokou nabídkou. Oči mi v tomto směru otevřela jedna z největších rodinných pražíren kávy, u které jsem byl na tříměsíčním intenzivním školení. To vyústila v otevření prvního tréninkového centra pro přípravu espressa v České republice. Proto nabízíme zákazníkům především espresso, capuccino, late machiato," říká chlapík, který inspiraci pro svoji práci čerpal právě v kolébce kávové kultury – v Itálii.

„V tomto duchu jsme chtěli připravovat i další sortiment postavený na kvalitě a čistotě přípravy, tedy bez nežádoucích éček ve složení. Abychom nespadli do šedi rozpékačů dlouhodobě zmrazených polotovarů, připravujeme proto pro naše zákazníky produkty s čistou etiketou. Kromě vlastnoručně upečených čerstvých baget připravovaných v jižanském stylu k tomu patří také příprava zdravých šťáv z čerstvého ovoce i zeleniny," vysvětluje Josef Švec nad šálkem vynikajícího cappuccina za zvuků jazzové hudby.

Chráněná místa

Jeho kavárna však nezaujme pouze svoji nabídkou, ale také tím, že zaměstnává lidi se zdravotním handicapem. A jak je vidět, toto spojení může skutečně fungovat.

„K otevření kavárny, kde nachází zaměstnání zdravotně handicapovaní, mě přivedla právě moje dosavadní praxe. Jako školitel jsem se dostával do kontaktu s lidmi se znevýhodněním. Pochopil jsem krásu i náročnost této práce, a chtěl jsem ukázat, že to jde," říká Švec, který tak zároveň v prostorech, které patří neziskové organizaci FOKUS Vysočina, obnovil původní provoz kavárny s chráněnými místy.
„Mojí partnerkou je navíc velice empaticky člověk, který s handicapovanými dokáže pracovat a spolu tak snad tvoříme dobrý tým," pokračuje barista a přiznává, že práce se znevýhodněnými nemusí být jednoduchá.

„Taková ale na druhou stranu někdy není ani práce se zdravým člověkem," dodává s úsměvem muž, v jehož podniku za nemalé pomoci FOKUSU Vysočina vznikla dvě chráněná pracovní místa na pozicích pomocných pekařů a přípravářů těst, na která přispívá úřad práce.
Švec si je dobře vědom toho, že možná vše nejde hladce, ale doufá, že některé drobné komplikace zákazníky neodradí. „Rád bych zákazníkům poděkoval za trpělivost. Víme, že náš sortiment v tuto chvíli ještě není příliš tak široký. Navyšujeme jej zdánlivě pomalu, ovšem přistupujeme k tomu tak z toho důvodu, aby se i naši zdravotně znevýhodnění zaměstnanci dokázali plnohodnotně zapojit do přípravy sortimentu," říká Švec.