Za uplynulý rok převedla Česká pošta na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. červnu přibylo dalších 14. Z toho tři na Vysočině.
„Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních služeb ale není mezi pobočkou a poštou žádný rozdíl,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.
Pro rohlíky, důchod nebo balíček teď tedy lidé mohou zamířit do COOPU. Poštovní služby tady budou provozovány ve všední dny v době od 8 do 11 hodin.

Pošta Partner poskytuje všechny základní služby. Příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, výplatu důchodů, SIPO, prodej kolkových známek a další vybrané služby, například on-line dobíjení předplacených SIM karet nebo prodej dálničních kuponů.

Obnovená krása. Zámek ve Světlé nad Sázavou prošel náročnou rekonstrukcí barokního průčelí. V červnu se poprvé otevře veřejnosti. Na snímku je majitelka zámku Helena Degerme.
Zámek Světlá se otevře po rekonstrukci. Letos slaví v duchu baroka