ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Prostředky na krmivo i veterináře

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od nákup potřebného vybavení, přes vzdělávací projekty, až po projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří. Právě jedním z takových projektů je druhý představený v kraji Vysočina.

Kvůli bezohlednému chování nebo nevědomosti lidí se každoročně zraní mnoho zvířat, často jde o opuštěná mláďata.  Záchranná stanice v Pavlově pro ně zajišťuje potřebnou péči, zaměřuje se ale i na vzdělávání dospělých i dětí tak, aby se ke zvířatům uměli chovat ohleduplněji.

„Každoročně v naší stanici přijímáme od lidí, kterým není jejich osud lhostejný, skoro tisíc zraněných nebo opuštěných zvířat. Více než polovinu z nich po vyléčení úspěšně vracíme do přírody,“ říká Zbyšek Karafiát ze Stanice Pavlov.

Prostředky z programu ČSOB pomáhá regionům použije Stanice Pavlov na nákup krmiva pro zvířata a na úhradu služeb veterináře. 

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.