„Tím, jak ACO Přibyslav významně rostla, se dostala do situace, kdy jsme měli sklady všude po okolí. Padlo proto rozhodnutí, aby vše bylo na jednom místě. Je to jednodušší z hlediska koordinace, efektivnější pro zákazníky a navíc se nám uvolnil prostor ve výrobě,“ sdělil majitel firmy Hans-Julius Ahlmann.

Jak řekl šéf přibyslavské pobočky Jan Císek, novou halu už skutečně potřebovali. „Roky jsme byli konkurenceschopní kvalitou a inteligencí našich výrobků. Kde jsme doteď byli pozadu, to byla logistika. Dodávali jsme sice velmi kvalitní výrobky s vysokou přidanou hodnotou, ale velmi pomalu. Dnes tím, že máme sklady, můžeme dodávat hned druhý den,“ popsal Císek.

„Zvlášť mladší generace je zvyklá, že dnes objedná a zítra dostane. Tento sklad nám velice pomůže, protože během stavební sezony mohou zákazníci objednávat do jedné hodiny odpoledne a zboží na druhý den expedujeme. Dnes nerozhoduje cena, ale rychlost dodávky,“ vyjádřil se generální ředitel Lukáš Lička.

Žáci hudebního oboru brodské ZUŠ
Sedmdesátiny oslaví brodská základní umělecká škola operou

Díky nové hale bude v areálu i bezpečněji. „Tím, jak firma roste, dostali jsme se až na hranu bezpečnosti. Hlavní přínos haly z hlediska bezpečnosti je i v tom, že oddělíme prostor pro pěší a dopravu. Dodnes se nám křížil příchod do firmy s kamionovou dopravou, vznikne proto nová nákladní vrátnice a oddělí se od personálního vchodu,“ prozradil Císek.

Plocha logistické haly je přes čtyři tisíce čtverečních metrů, výška haly je dvanáct metrů a jednou z jejích předností jsou podle slov ředitele Císka i velká prosklená okna, která dovnitř pouštějí denní světlo a u takovýchto hal nejsou samozřejmostí.

Od změny provozovatele vánočních trhů si brodská radnice slibuje vyšší kvalitu a zájem veřejnosti.
Vánoční trhy se v Brodě budou konat už jen tři dny