„Tím, jak ACO Přibyslav významně rostla, se dostala do situace, kdy jsme měli sklady všude po okolí. Padlo proto rozhodnutí, aby vše bylo na jednom místě. Je to jednodušší z hlediska koordinace, efektivnější pro zákazníky a navíc se nám uvolnil prostor ve výrobě,“ sdělil majitel firmy Hans-Julius Ahlmann.

Jak řekl šéf přibyslavské pobočky Jan Císek, novou halu už skutečně potřebovali. „Roky jsme byli konkurenceschopní kvalitou a inteligencí našich výrobků. Kde jsme doteď byli pozadu, to byla logistika. Dodávali jsme sice velmi kvalitní výrobky s vysokou přidanou hodnotou, ale velmi pomalu. Dnes tím, že máme sklady, můžeme dodávat hned druhý den,“ popsal Císek.

„Zvlášť mladší generace je zvyklá, že dnes objedná a zítra dostane. Tento sklad nám velice pomůže, protože během stavební sezony mohou zákazníci objednávat do jedné hodiny odpoledne a zboží na druhý den expedujeme. Dnes nerozhoduje cena, ale rychlost dodávky,“ vyjádřil se generální ředitel Lukáš Lička.

Díky nové hale bude v areálu i bezpečněji. „Tím, jak firma roste, dostali jsme se až na hranu bezpečnosti. Hlavní přínos haly z hlediska bezpečnosti je i v tom, že oddělíme prostor pro pěší a dopravu. Dodnes se nám křížil příchod do firmy s kamionovou dopravou, vznikne proto nová nákladní vrátnice a oddělí se od personálního vchodu,“ prozradil Císek.

Plocha logistické haly je přes čtyři tisíce čtverečních metrů, výška haly je dvanáct metrů a jednou z jejích předností jsou podle slov ředitele Císka i velká prosklená okna, která dovnitř pouštějí denní světlo a u takovýchto hal nejsou samozřejmostí.