Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedla na koně i filmové rekvizity

Motto – ,,Tradiční sedlářské řemeslo musí zůstat zachováno.“

9.9.2011
SDÍLEJ:

Petr Malý.Foto: DENÍK

Vztah ksedlářskému řemeslu získal Petr Malý už jako učeň. Vyučil se u známého pražského sedláře Karla Roubala, od kterého získal cenné zkušenosti. Jeho sedlářství se orientuje výhradně na ruční a zakázkovou výrobu vybavení pro jezdecký a vozatajský sport. Dosáhlo i privilegia vyrobit několik sedel pro Václava Chaloupku, vítěze Velké Pardubické Steeplechase. Vzhledem k požadavkům trhu na další výrobky se sortiment

sedlářství postupně rozšířil i pro potřeby filmového průmyslu. „Za největší úspěch ale pokládám získání statutu dodavatele vybavení pro Armádu ČR, Policii ČR a především pak pro Hradní stráž prezidenta republiky,“ řekl Malý. Všechny své sedlářské výrobky Petr Malý vyrábí vpřijatelných cenových relacích, ale vžádném případě to nesmí být, jak říká, na úkor kvality. Důvodem, proč jsme pana Malého navštívili, je, že chceme společně sVelkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana havlíčkobrodského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.“

Nominaci na sedláře Petra Malého, který by měl díky svému řemeslnému umu usilovat o titul „fachmana“ regionu Havlíčkobrodska a získat ocenění Velkopopovického Kozla, zaslala Jitka Kučerová zBorů. Její dcera tíhne od dětství kjezdectví a ke koním. Potřebovala proto odpovídající „výzbroj“. Stačilo prý prohlédnout pár stránek na internetu a kontakt na Petra Malého byla na světě. Přidalo se příjemné jednání a rychlé zhotovení zakázky.
Nejlepší odměnou po práci je pro Petra Malého samozřejmě spokojenost ve tváři zákazníka vokamžiku, kdy si přebírá hotovou zakázku. Dále vědomí, že na zakázce pracoval splným nasazením a také vnitřní pocit, že své řemeslo dobře ovládá.

Petra Malého jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
„Myslím si, že pracuji o něco více, než ostatní. A také častěji hledám inspiraci vpráci mistrů sedlářů vminulosti. A samozřejmě dbám na detaily, které jsou vtéto branži důležité.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Vpráci mám pohybu více než dost. Spíš se věnuji malování, nebo četbě. Zapomenout samozřejmě nesmím ani na čas, který věnuji svým nejbližším.“

9.9.2011
SDÍLEJ:
Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení