Prostřednictvím české národní expozice se tam prezentovaly ty farmy, které ze svých vlastních surovin vyrábějí potravinářské výrobky a samy je také uvádějí na trh. Nechyběla mezi nimi ani malá jeníkovská výrobna rodinného Ekostatku Vlkaneč.
Ta produkuje především ovocné a zeleninové konzervované biovýrobky. Specializuje na výrobu džemů, povidel, pyré, omáček a kečupů. Samozřejmostí je i příprava kysané a sterilované zeleniny. Sortiment doplňují i sušené byliny a bylinkové sirupy. Zpracovává také třešně, jahody, rybíz, blumy, ryngle, švestky, jablka, hrušky, ořechy a nejrůznější zeleninu.
„Srovnání tuzemských bioproduktů s celosvětovou konkurencí je vždy přínosné. Víme, že se nemáme za co stydět, ale na druhou stranu si uvědomujeme, že se lze ještě v mnohém inspirovat," uvedla manažerka Pro-Bio Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková. Ta dodala, že v posledních letech svaz motivuje zemědělce, aby se výstavy zúčastnili, ať již jako vystavovatelé, nebo alespoň jako návštěvníci.
„Na veletrhu měli možnost potkat a navázat kontakty s dalšími členy Pro-Bio Svazu ekologických zemědělců. V Norimberku totiž vystavovalo na dvacet producentů z nejrůznějších koutů České republiky," podotkla Urbánková.
Právě možnost přímého setkání s lidmi z oboru přivítal majitel Ekostatku Vlkaneč Stanislav Svatoň. „Paradoxně jsme se museli vypravit do Německa, abychom se s nimi poznali a navázali kontakty. V Norimberku jsme vystavovali poprvé a přivezli jsme tam některé naše džemy, bylinné likéry a také slané výrobky ze zeleniny," řekl Svatoň. Biovýrobky vyrábí v Golčově Jeníkově prozatím jeho rodina sama. „Do budoucna ale nevylučuji, že do provozovny přijmeme několik zaměstnanců," poznamenal Svatoň.