Společnost patří do německého rodinného koncernu Pűschel, zaměstnává zhruba sedmdesát lidí a dodává komponenty, které ulehčují a zrychlují práci nejen do automobilového průmyslu, ale i do mnoha jiných strojírenských oborů.

Schopní lidé

„Našli jsme tu výborný, schopný a kvalifikovaný tým a svých zaměstnanců si opravdu vážíme," říká majitelka společnosti Cornelia Pűschel. To byl jeden z důvodů, proč společnost v sobotu uspořádala ve svém sídle rodinný den. „Chceme, aby i rodiny našich zaměstnanců poznaly naše pracoviště, a rádi bychom jim i touto formou poděkovali za jejich výkony," usmívala se sympatická majitelka za řečnickým pultíkem.

Ta kromě toho ocenila i několik stálých zaměstnanců dárkovými koši.

Jak bylo vidět, zaměstnanci i čestní hosté její snahu při bohatém programu ocenili. Ti si mohli prohlédnout výrobní i kancelářské prostory, pochutnat si na dobrém občerstvení, poslechnout si hudební vystoupení, nebo si jen tak nezávazně poklábosit.

„Velmi rád jsem přijal vaše pozvání a doufám, že se firmě bude dobře dařit i doposud," poznamenal například starosta Havlíčkova Brodu, Jan Tecl.
A podle všeho se prý firmě skutečně daří.

V roce 2000 byla vybudována nová výrobní hala včetně administrativní části a v tomto roce zrenovována stará řezárna, což jistě přišlo majitele na nemalé finanční prostředky.  Cornelia Pűschel totiž tvrdí, že se její společnosti často skloňovaná hospodářská krize nikterak nedotkla.

„Máme velmi široké spektrum zákazníků, kterým dodáváme naše výrobky, a ty jdou na odbyt. Proto se ani lidé u nás zaměstnaní nemuseli bát o svoji práci," vysvětlila stručně tajemství úspěchu majitelka.

Ta sama prý do České republiky jezdí ze sídla koncernu z více než čtyřicetiletou tradicí, které se nachází nedaleko Dortmundu, zhruba jednou za měsíc.
Jak ale sama říká, velká vzdálenost od Havlíčkova Brodu ji nijak neomezuje ve vedení firmy.

„Mám tu lidi, kterým naprosto důvěřuji. A navíc v dnešní době vyspělých komunikačních technologií opravdu nehraje vzdálenost žádnou roli," dodala Pűschel.