„V době příjezdu prvních jednotek hasičů na místo události byla chata v plamenech. Záhy se také částečně propadla střešní konstrukce objektu,“ sdělila mluvčí Záchranného hasičského sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

Při požáru zemřel jednatřicetiletý muž. „Další dva lidé utrpěli zranění a skončili v péči zdravotníků. Jednalo se o muže, který se pokusil z hořícího objektu ještě před příjezdem hasičů na místo události zachránit muže, který nakonec zemřel. Druhou zraněnou osobou byla žena, která utrpěla šok. Zdravotníci je po nezbytném ošetření ponechali na místě události,“ uvedla Musilová.

Házenkáři Nového Veselí. Ilustrační foto
Všechno jde. I na maloměstech se provozuje špičkový sport

K požáru vyjelo šest jednotek hasičů. „A to jednotky profesionálních hasičů ze stanic Chotěboř a Havlíčkův Brod společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Malče, Rušinova, Libice nad Doubravou a Horního Bradla,“ dodala Musilová.

Proč oheň vypukl, nyní policisté zjišťují. „Příčinu a okolnosti úmrtí muže kriminalisté zjišťují, stejně tak příčinu vzniku samotného požáru chaty,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová.