Byla to velká sláva, když v roce 1994 začala vysílat první celoplošná soukromá televize v České republice. Nova začala s velkou vervou a hitem byly kromě jiného její Televizní noviny, po nichž následovalo sportovní zpravodajství. O událostech ve sportu diváky informovali moderátoři Václav Tittelbach a tehdy devatenáctiletý Pavel Poulíček, který dokonce uváděl vůbec první Sportovní noviny nové televize. “V devatenácti jsem se přihlásil na konkurz Novy. Ani jsem nepředpokládal, že mě přijmou,“ vyprávěl později.

Leoš Mareš umí své fanoušky oslovit. Právem je titulován králem českého Instagramu. Jeho účet sleduje milion a sto tisíc příznivců
Leoš Mareš cvičí i v šest ráno, hlídá si stravu a říká: Jdu z extrému do extrému

Přes své mládí nebyl ve zpravodajství úplným začátečníkem – měl za sebou práci pro rádio Evropa 2 a v roce 1993 byl jako moderátor sportovního magazínu při zahájení vysílání rádia Frekvence 1. Co je to velká popularita, však zjistil až na Nově.

Vedení televize usměvavého dlouhána začalo brzy využívat i v jiných pořadech, ale stále byl především sportovní redaktor. A postupem času kvůli tomu procházel doslova zkouškou ohněm. Moderování Sportovních novin remcalové kritizovali a vtipálci zesměšňovali, ale své příznivce si relace našla a sledovanost byla slušná. Skutečný malér nastal, když se nováčtí sporťáci pustili do komentování přímých přenosů dvou nejoblíbenějších sportů: fotbalu a hokeje. Rozdíl mezi výkony ostřílených sporťáků z konkurenční České televize a dvojky z Novy byl opravdu markantní a fanoušci si nebrali servítky.

Legendární hlášky a sedm zrcadel

Už první přímý přenos byl nezapomenutelný a postupně se stal legendárním. Na jaře roku 1994 museli Poulíček s Tittelbachem kvůli technickým problémům na poslední chvíli zaskočit za kolegu při zápasu přenášeném z Brna. Poulíček tehdy část prvního poločasu popleteně vydával brněnské hráče za sparťany a naopak, což televizní diváky zcela šokovalo.

Toho, co popletl, nebo pomotal, však bylo daleko víc a řada jeho výroků se stala takzvanými hláškami, tedy zlidověla:
„Akce Sparty jsou efektivnější, byť bez gólového efektu.“
„Budeme hrát přesilovku, Čechmánek již spěchá na trestnou lavici.“
„A góóól! 2:0, 3:0, tedy 4:0!"
"Tam jste viděli krásnou střelu Davida Výborného, ke které se nedostal."
„No a jaká doba dělila oba góly? Na hodinách je 3:28, rozdíl si spočítejte sami.." 

Jeden z jeho posledních tak řečených zápisů se odehrál, když Nova v noci vysílala zápasy hokejového Stanley cupu. Pavel Poulíček jednou zaspal, takže celá třetina zápasu byla bez českého komentáře. „Byl z toho docela velký průšvih,“ vzpomínal Poulíček. 

Ale i když se mu někteří sportovní příznivci smáli a jiní ho proklínali, jeho fanouškovská základna byla pozoruhodně velká a přinesla mu v tehdejší soutěži televizní popularity TýTý celkem sedm cen – stylizovaných zrcadélek - v kategorii nejlepší sportovní moderátor.

Body u diváků však získával i v jiných pořadech. Moderoval soutěžní Kolotoč, vyhlášení ankety Fotbalista roku i Zlatá hokejka či soutěž Missis ČR a stal se jednou z nejvýraznějších postav Novy. V roce 2009 však Pavel Poulíček z obrazovky zmizel. S Novou se rozešli a ve sportovním zpravodajství ho nahradily nové tváře.

Zdroj: Youtube

Tři roky před odchodem z Novy vzbudil mediální pozornost Poulíčkův soukromý život. Rozpadlo se mu manželství, když od něj jeho žena Martina po čtyřech letech manželského svazku odešla. Později začala žít se zpěvákem a hercem Richardem Krajčem. Pavel Poulíček dnes žije s manželkou Petrou a dcerou Sofií.

Dvojí návrat. Ale krátký

Po letech bez televizních kamer se letos na podzim Pavel Poulíček znovu objevil na obrazovkách, a hned dvakrát. Už říjnu zavítal na Nově do hvězdného speciálu soutěže Na lovu, kde si mohl otestovat, jak je na tom se svými znalostmi. A už o měsíc později si částečně zopakoval své někdejší působení v Kolotoči.

V létě to byly čtyři roky, kdy Monika Leová vstoupila do manželství s Martinem Košínem
Monika Leová: Manžel patří mezi tatínky, kteří přebalují, koupají, krmí a perou

Bylo to v televizní soutěži Master Chef, kde roztočil kolo štěstí a rozhodl tak, za jakých podmínek budou soutěžící vařit. „Mě to pozvání těší dvojnásobně, protože jsem absolutní nekuchař. Fakt nezvládnu nic než postavit vodu na čaj,“ svěřil se porotě. 

K moderování se však čas od času vrací. V pardubickém hokejovém klubu nedávno připravoval a moderoval sérii podcastů s názvem Povolené uvolnění, která mapovala dění v klubu i v hokeji vůbec.