VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman Běhounek si drží sedmou příčku oblíbenosti

Praha, Vysočina - Nejlépe hodnoceným představitelem krajů, mezi něž patří i Praha, je opět pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

29.5.2013
SDÍLEJ:

Oblíbenost hejtmanů v květnu 2013.Foto: SANEP, s.r.o.

Téměř po roce se tak opět vrací na čelo pomyslného žebříčku popularity nejvyšších představitelů čtrnácti krajských celků. Za poněkud paradoxní je však možné označit skutečnost, že byl nejlépe hodnocený představitel krajů odvolán z primátorského postu.

Druhým nejlépe hodnoceným hejtmanem se podle výsledků květnového šetření společnosti Sanep stal hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Třetím nejlépe hodnoceným hejtmanem v květnu byl představitel Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD).

Čtvrtým nejlépe hodnoceným hejtmanem se stejně jako v únoru i v květnu stal opět staronový nejvyšší představitel Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD).

Velkým překvapením je propad jednoho z dlouhodobě nejlépe hodnocených hejtmanů, a to jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD), který se oproti únorovému šetření společnosti Sanep propadl z druhého místa až na pátou příčku.

Velice dobře si naopak vede nadále jediný zástupce KSČM ve vedení krajů, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Sedmé místo obsadil i přes mírný propad stejně jako 
v únoru i v květnu sociálnědemokratický představitel Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který se aktuálně těší podpoře 43,7 procenta obyvatel kraje.

Osmou pozici si rovněž stejně jako v únoru aktuálně udržel i sociálnědemokratický hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Z jedenáctého místa na devátou pozici postoupil hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, který si opět získává důvěru obyvatel svého kraje.

O dvě příčky si polepšil oproti únorovým hodnotám 
i sociálnědemokratický hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Naopak k mírnému poklesu důvěry došlo v případě sociálnědemokratického hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka.

Největší nárůst kladných hlasů je patrný u hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka (ČSSD), který si nárůstem o 11,1 procenta hlasů skutečně důstojně zlepšuje reputaci po svém předchůdci Davidu Rathovi.

Největší propad však zaznamenal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc (ČSSD).

Nejhůře hodnoceným představitelem krajů je v květnu hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD).

Internetový průzkum společnosti Sanep byl ve dnech 
1. až 19. května 2013 proveden na reprezentativním vzorku 21 906 dotázaných ve věkové kategorii 18 až 69 let. Celkově se průzkumu společnosti Sanep zúčastnilo, v rámci panelu dvě stě tisíc registrovaných uživatelů, 48 983 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje kolem plus minus 
1,5 procentního bodu.

Průzkum byl zaměřen na spokojenost s činností jednotlivých hejtmanů a pražského primátora. Výsledky průzkumu představují vždy procentuální vyjádření hlasování reprezentativního vzorku respondentů pouze v daném kraji a v případě Bohuslava Svobody v Praze. Reprezentativní respondentní vzorek 
v rámci jednotlivých třinácti krajů činí v průměru 1 516 dotázaných a v Praze 2 190 dotázaných.

Sanep, s.r.o.
(redakčně upraveno a kráceno)

Autor: Redakce

29.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení