Tipy Deník

Konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání radnic

Akce již skončila

Jubilejní 10. ročník mezioborové konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání staveb.

Konference se koná ve Staré radnici v Halíčkově Brodě.

Výhodná forma registrace (do pátku 20. října) --> http://bit.ly/2wBbhyv

Program konference --> http://bit.ly/2gVV3u4

Veškeré informace o konferenci naleznete na webových stránkách http://konference.propamatky.cz/

Konference je pořádaná pod záštitou Ministerstvo kultury České republiky a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska,
ve spolupráci s Město Havlíčkův Brod a Kraj Vysočina.

Mediálními partnery jsou Národní památkový ústav, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, časopis Moderní obec, Národní síť Místních akčních skupin ČR, Sdružení místních samospráv České republiky, ERA21, časopis Veřejná správa, časopis STAVITEL.

Radnice dodnes patří mezi nejvýznamnější objekty našich měst a odráží v sobě rozvoj, proměnu, ale i ambice místních samospráv. Od historických radnic z období středověku až po budovy stavěné po roce 1850 v souvislosti se vznikem moderní obecní samosprávy. Některé z radnic dodnes slouží svému původnímu účelu a řada z nich také prošla v poslední době modernizací či přestavbou. Jiné radniční budovy byly v průběhu času úřadem opuštěny a jsou nově využívány. Některé na nové využití ale stále čekají. Jaké existují možnosti, jaké jsou konkrétní příklady z praxe a jaký architektonický a urbanistický význam dnes ve městech hrají radnice? Právě na tyto otázky by měla odpovědi přinést jubilejní konference PROPAMÁTKY.

Setkání je v roce 2017 určeno všem zájemcům o dějiny, současnost, ale také budoucnost radničních budov a nabídne příležitost k výměně názorů a zkušeností při jejich obnově a využívání. Konference je určena pro architekty, urbanisty, zástupce obcí a krajů, pracovníky památkové péče, studenty a samozřejmě i pro širokou odbornou veřejnost.

od  9. 11.  (09:00)
do  10. 11.  (15:00)
Havlíčkovo náměstí 87, Havlíčkův Brod
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT