Tipy Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sklenařinka k poslechu i k tanci

Předprodej 200 Kč, na místě 250 Kč. Stolová úprava sálu. Občerstvení zajištěno.

Dechová hudba - taneční orchestr Sklenařinka vznikla v roce 2004 z iniciativy známého havlíčkobrodského kapelníka taneční skupiny AMIX z Havlíčkova Brodu Milana Slaniny.

Tomu bylo velice líto, že dechovka a taneční muzika v provedení velkých orchestrů ztrácí svůj lesk a kvalitu. Rozhodl se proto, že založí orchestr ve stejném obsazení, jako hrála kapela Alfa Úsobí, ve které působil od 1978 do roku 1990 .

Oslovil proto několik zkušených muzikantů (bývalých profesionálních muzikantů, učitelů na ZUŠ ...), se zpěvem pomohla Milanovi ženská část jeho rodiny (manželka Vlasta s dcerou Danou) a vznikl tak dechový orchestr s netradičním obsazením, který měl svoji premiéru na Zahradě Vysočiny v roce 2004.

Od té doby absolvovali velké množství vystoupení, koncertů a společenských akcí. Tato kapela vám zahraje jak v průvodu, tak k tanci, nebo provede koncert. V repertoáru naleznete především skladby od známých skladatelů české dechovky, jako jsou Ladislav Kubeš, Karel Vacek, Jaromír Vejvoda, Josef Poncar. Kapela zpestří koncerty taneční muzikou 60. až 80. let .

Univerzálnost a obsazení kapely umožňuje hrát líbivou muziku připomínající starší generaci plesy dřívějších let. Kapela spolupracuje se známými umělci jako jsou Josef Zíma, Milan Černohouz, Josef Oplt, Alois Matoušek, Libor Pantůček a jiní.

4. 11.  (18:00–21:00)
Tyršova 712, Chotebor
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení