„Práce na pozici místostarosty přibývá. Tak jsme se rozhodli, že neuvolněným místostarostou bude dál Michael Omes za křesťanské demokraty, ale rozdělí si práci s dalším, opět neuvolněným místostarostou. Tím bude pedagog Ota Benc,“ informoval starosta Martin Kamarád.

Kdo získá radnici ve Světlé musí být jasno v říjnu
Vítěz voleb Světlé nad Sázavou: Důležitá je hlavně rada

Kompletní výsledky voleb v Přibyslavi naleznete ZDE

V zastupitelstvu je už také jasno, kdo tvoří koalici. Je to ODS, KDÚ-ČSL a Nezávislí pro Přibyslav, mají dohromady deset mandátů. Do opozice se zařadilo ČSSD a nezávislí kandidáti, kteří spolu byli na jedné lodi a KSČM. Mají spolu dohromady pět mandátů. V současné době podle Kamaráda noví radní a zastupitelé dolaďují program vedení radnice.

Přátelský rozhovor. Tak charakterizoval křesťanský demokrat místostarosta Michael Omes z Přibyslavi dosavadní jednání s vítěznou stranou ODS o vedení přibyslavské radnice. „Byli bychom rádi, kdyby spolupráce pokračovala po volbách tak jako před volbami,“ poznamenal Omes. ODS při sestavování vedení radnice oslovila všechny vítězné strany kromě KSČM. Komunisté získali v Přibyslavi jediný mandát. „Se mnou nikdo nemluví, takže se mnou taky nikdo nejedná,“ řekla za komunisty jediná zastupitelka učitelka Zdena Neumannová.