„Jediná změna je na postu místostarostky. Iveta Zadinová se rozhodla s funkcí skončit,“ upřesnil starosta. Na její místo nastoupí podle Kopeckého na základě pokračujících jednání někdo z volebního uskupení GJ 365.

Kompletní výsledky voleb v Golčově Jeníkově naleznete ZDE

„Oficiálně oznámíme složení radnice příští týden,“ doplnil Kopecký. Na místě Ivety Zadinové může teoreticky usednout místní obchodník Pavel Houfek, lékařka Václava Provazníková nebo fyzik Jiří Strachota, který se neúspěšně pokoušel o post senátora.

Stará hala TJ Jiskra v Brodě už nevyhovuje.
Do nové haly v Havlíčkově Brodě se vejdou tři volejbalové kurty

V Golčově Jeníkově dostala pět mandátů Občanská demokratická strana. Stejný počet pět mandátů má i uskupení Otevřené město Golčův Jeníkov. Tři mandáty má uskupení GJ 365. Jestli místostarostku radnice vybere právě z GJ 365, tak ODS s tímto uskupením vytvořilo koalici a tím získalo nad Otevřeným městem většinu.

Otevřené město Golčův Jeníkov kde je na jednom z prvních míst bývalý starosta Vlastmil Marušák, zůstane v opozici. V ní bylo Otevřené město od roku 2018.

„Vedení města dělí ne podle stranických triček, ale podle názorů na vývoj města a potřebnost projektů. Jde nám především o to, abychom společně prospěli městu. V budoucnu se chceme i nadále soustředit na realizaci těch nejpodstatnějších projektů pro další komunitní fungování města a přilehlých obcí,“ napsal před volbami Marušák. Má možnost to dodržet i po volbách.