Ovšem komunální volby ukázaly něco jiného. Starosta Venhauer získal jednoznačně nejvíc hlasů. Ve volbách se ucházela o přízeň jeho kandidátka s názvem Obec pro každého. Dostala deset mandátů za 61,11 procent hlasů.

Výsledek voleb v Libici se nelíbí opoziční Jaromíře Valehrachové za sdružení Tady jsme doma. „Představovali jsme si to jinak. Co se dá dělat. V Libici je klanový systém, ale i čtyři mandáty pro opozici jsou úspěch. Tak snad příště,“ konstatovala Valehrachová. Jak dodala, starosta Venhauer dělá pro Libici i dobré věci. „Jen někdy jedná příliš autoritativně a ve výsledku si sám škodí,“ poznamenala Valehrachová.

VÝSLEDKY VOLEB V LIBICI NAD DOUBRAVOU NAJDETE ZDE

Podle starosty Venhauera se za poslední čtyři roky v Libici naopak stihlo udělat velké množství investičních akcí, které významnou měrou přispěly ke zkvalitnění života lidí jak v Libici samotné, tak i ve spádových osadách. Co ho ale trápí, jsou mezilidské vztahy.

„Často si teď vzpomenu na Karla Bílka. Když jsem kandidoval na starostu obce, řekl pravdivou větu: Být starostou je složité, a pamatuj si, jednou pomůžeš, podruhé pomůžeš, potřetí pomoci nemůžeš a rázem se staneš nepřítelem. Je to smutné, ale měl pravdu. Mezilidské vztahy jsou špatné a ti, kteří křičí o rozdělené společnosti a o závisti, dělají ty kroky sami a podněcují k větší nesnášenlivosti,“ povzdechl si Venhauer.

Na dotaz, jestli bude starostou dál, odpověděl. "To nezáleží jen na mě. Nemohu vědět, koho budou zastupitelé chtít," vzkázal Venhauer. Pro upřesnění opoziční kandidátka Tady jsme doma dostala jen čtyři mandáty a kandidující jednotlivec Jaromír Rédl jediný mandát. I kdyby se poslední dvě kandidátky spojily na vítěze jim chybí pět hlasů.