Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkV Havlíčkově Brodě sečetli už 50 procent okrsků, volební účast je zatím 38,87 procent. Na seznamu kandidujících stále vede ANO 2011 - Ženy za Brod, mají 18 783 hlasy, na druhém místě je ODS s počtem 10 657 hlasů, třetí je KDÚ-ČSL má 6 847 hlasů, na čtvrté místo se vyhoupli Broďáci mají 6 447 hlasů, do boje o radnici vstupuje i TOP 09 s počtem 5125 hlasů

Vysokou volební účast, 62,50 procent, měla obec Úhořilka na Havlíčkobrodsku, sečtená jako druhá v pořadí. Voliči tam rozdali 139 hlasů. Vysoký počet hlasů, celkem 22, mají svorně zemědělci Jaroslav Brodina a Jan Čipl, současný starosta Petr Honsa získal 18 hlasů, v součtu je na předposledním místě.

Odvoleno má obec Pohleď na Havlíčkobrodsku, kde starosta Jindřich Holub otevřeně podporuje návrat Česka k monarchii. Lidé mu dali jasnou většinu hlasů, 20,13 procenta. Účast: 77,78 procenta.

Kulatých 75 procent, taková byla účast u voleb v obci Borek na Havlíčkobrodsku. Kandidátky byly dvě. Zdá se, že vesnici povede žena, Renata Svobodová, povoláním speciální pedagog. Získala 55 hlasů. Dlouholetý starosta Václav Hrubý nekandidoval.

Malá účast 27,52 procent byla v Pohledu na Havlíčkobrodsku, obyvatelé vybírali z jediné kandidátky kterou sestavilo KDÚ-ČSL , nejvíc hlasů 121 získala místostarostka Petra Dvořáková, druhý je současný starosta Milan Klement.

Předběžné výsledky voleb do senátního obvodu Kutná Hora, kam volili i obyvatelé Havlíčkobrodska, konkrétně regionu Světelsko, ukazují, že bylo sečteno přes 37 procent okrsků. Volební účast je 47,57 procenta, ale zástupce Havlíčkobrodska, jaderný fyzik Jiří Strachota z Golčova Jeníkova, je zatím stále na předposledním místě. Vedou senátor Jaromír Strnad a dětský lékař Bohuslav Procházka.

Po sečtených hlasech v obcích přicházejí na řadu na Havlíčkobrodsku městyse. Česká Bělá zaznamenala účast 59,42 procenta. Celkem 46,33 procenta hlasů má Sdružení nezávislých kandidátů, druzí jsou Běláci a třetí Nezávislí. Nejvíc hlasů 259 má obchodní zástupce Jiří Marek, druhá je současná starostka Alena Kubátová

Sledujte s námi živě sčítání hlasů od největších měst až po nejmenší obce, včetně senátních voleb - klikněte ZDE, nebo na mapu Vysočiny.

Sledujte online sčítání voleb ve všech obcích Vysočiny, klikněte na mapu.Sledujte online sčítání voleb ve všech obcích Vysočiny, klikněte na mapu.Zdroj: Deník/Ondřej Švára