„Tour de Europe, jak jsme tento náš výlet pracovně nazvali, bylo skutečně naše první zahraniční vystoupení. Náš perkusista Vašek Lindl se do Irska před čtyřmi měsíci vydal za výdělkem a my jsme se tehdy dohodli, že jej z jara přijedeme navštívit a při té příležitosti uspořádáme i nějaké koncerty,“ řekl Jakub Kříž, kytarista a zpěvák skupiny Denudace.

Sestava Denudace: Tomáš Bittermann - basová kytara, zpěv, Jakub Kříž - kytara, zpěv a Petr Plodík - bicí, zpěv. Na zahraniční turné se skupina rozrostla o Pepu Vaka - didgeridoo, bongo a Ivču Michalusovou - zpěv.

Se Škodou Octavií muzikanti zakusili silnice Německa, Belgie, Holandska, Francie, Anglie, Walesu a Irska. Ujeli skoro 4600 kilometrů a za volantem se střídali Petr, Jakub a Tomáš.

„Odehráli jsme dva koncerty v dublinském Czech Innu, v němž jistě ti, kteří v Irsku již byli, poznají českou hospodu v centru Dublinu. Dále jsme pak měli dvě celoodpolední a jedno pozdně večerní vystoupení na Grafton Street, tedy jakési hustě zalidněné tepně Dublinu, kde je nejlépe možné narazit na pouliční muzikanty. S Vaškem Lindlem jsme se samozřejmě setkali a na jednom koncertu s námi i zahrál na svá úžasná nová bonga,“ uvedl Jakub.

Ohlas posluchačů na koncerty popsal Petr: „Překvapivě i anglicky mluvícímu publiku se muzika s ryze českými texty líbila. Připravili jsme 50 kusů demo CD složené z našich autorských skladeb, které jsme nejvěrnějším posluchačům rozdali. Naše muzika se může šířit dál do celého světa.“

Skupina Denudace na zpáteční cestě domů z Irska navštívila nizozemské partnerské město Brielle. Zde byli vřele přivítáni a pohoštěni. Neděli 1. dubna strávili hraním na městské středověké slavnosti, kde kolemjdoucím davům nabízeli hudbu - oděni v dobových kostýmech.

„Náš kontinentální výlet byl skvělým útěkem ze všedního pracovního shonu, v podstatě bez jakéhokoli výraznějšího plánování, samozřejmě s menší výpomocí GPS, jsme obrazili hezký kus Evropy, zažili celou řadu úsměvných hudebních i nehudebních situací a potkali velké množství lidí nejrůznějšího ražení. Tour de Europe se výrazně zapsala do historie naší kapely,“ zhodnotil turné Jakub.

Skupina Denudace vystoupila i v Effect klubu v Havlíčkově Brodě. Na koncertu zazněly i nové písně.