Týdenního mezinárodního žurnalistického kempu se zúčastní kolem čtyř desítek mladých lidí z Česka a Slovenska. O své zkušenosti se s mladými lidmi podělí přední čeští žurnalisté a mediální odborníci. ČTK to dnes řekl jeden z organizátorů školy Milan Kopecký.

Jeden ze dnů, pořádaný ve spolupráci s německým velvyslanectvím, bude zaměřen na media, kulturu, historii a současnost Spolkové republiky Německo. Další se bude věnovat České televizi. Stejně jako v minulých letech bude součástí historické téma, letos zaměřené na 50. a 60. léta minulého století v Československu. "Hosty debaty budou mimo jiné arcibiskup Karel Otčenášek a biskup Dominik Duka," řekl Kopecký.

Na programu bude také téma Sport v mediích, pozornost se obrátí i ke Karlu Havlíčkovi Borovskému. "Pokud se vše podaří, bude mít v Brodě premiéru film, který o této osobnosti vzniká v italské televizi RAI. Pracuje na něm náš kolega z Jižního Tyrolska Thomas Sigmund," doplnil Milan Kopecký.

Náklady na Letní žurnalistickou školu dosáhnou přibližně 350.000 korun. Organizátorům se daří získat dotace od města Havlíčkův Brod, kraje Vysočina i od soukromých dárců.

Loni mezi mladé adepty žurnalistiky zavítal například bývalý prezident Václav Havel, který se zapojil do diskuse o roli veřejnoprávních médií v Česku i ve světě.