Jejich téma je zdánlivě prosté, autor popisuje svůj život a maličkosti, které ho tvoří, jen si jich nikdo nevšímá. Díky barvitosti a originálnímu pohledu na svět si knihy získaly čtenáře v 93 zemích světa.

Robert Fulghum přijel do Brodu představit svoji nejnovější knihu Co jsem to proboha udělal. Krátké povídky, eseje a postřehy v ní uspořádal zeměpisně podle míst, kde během roku střídavě žije, odehrávají se tedy na Krétě, v utažském Moabu a v Seattlu.

Kniha byla předvedena formou scénického čtení, které připravila skupina profesionálních herců v projektu Listování. Dva recitátoři, Alan Novotný a Lenka Janíková, přednášeli během padesátiminutového vystoupení podbarveného stylovou americkou hudbou nejzajímavější úryvky z nové knihy. Do svého představení zařadili i samotného autora, kterému vtipně poamericku tykali.

Na závěr pronesl spisovatel za pomoci překladatelky pár děkovných slov a následovala autogramiáda. Zájemci o vzácný tah perem do své knihy trpělivě čekali dlouhou frontu, která vedla uličkou mezi sedadly ven ze sálu. Návštěvníků přišlo mnoho a dali tak přednost literatuře před tradičním pálením čarodějnic.

Robert Fulghum byl zájmem českého publika potěšený. „V Česku jsou moje knihy z celé Evropy nejoblíbenější. Lidem se líbí moje myšlenky,“ řekl s úsměvem. Kromě Havlíčkova Brodu navštíví v květnu ještě Ostravu, Brno, České Budějovice a Prahu.