Co by byl květen bez divadelní přehlídky na Ostrově. Každý rok jí projdou stovky dětí, další stovky pak přispívají do výstavy výtvarných prací, která bude celý týden k vidění v KD Ostrov. Letos dorazí s třináctkou pohádek třináct souborů nejen z Vysočiny.

Zájem ze strany dětí je stále velký. „Několik týdnů před přehlídkou dostanou nabídku zúčastnit se literární a výtvarné soutěže a každý zúčastněný dostane jednu volnou vstupenku na libovolné představení. Ročně jich takto rozesíláme kolem třech tisíc,“ vysvětlila Lída Honzová z pořádajícího Adivadla.

Ta se netají tím, že organizace přehlídky je velmi náročná, protože většina pořadatelů je zaměstnaná a přípravám se věnuje ve svém volném čase a zdarma. „Mnozí si berou volno a jedinou odměnou jim je dobrý pocit,“ dodala Honzová, která s kolegy už v pátek instalovala po celý den na Ostrově obrovské množství výtvarných prací dětí.

Pořadatelem přehlídky je havlíčkobrodské Sdružení Adivadlo ve spolupráci s Kulturním domem Ostrov. Finančně přispělo i Ministerstvo kultury České republiky, kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod, mediálním partnerem je Deník.