Ty se na Vysočině konají pravidelně už pátým rokem díky organizátorce Mirce Strejčkové. Letošní začaly 3. dubna a během sedmnácti koncertů obrazí řadu měst a městeček nejen na Vysočině, ale v Jihomoravském kraji.

„Na pódiích se při Hudebních slavnostech setkávají profesionálové i amatérské umělecké soubory,“ vysvětlila Mirka Strejčková s tím, že se zároveň snaží o propagaci i menších měst, která nejsou u turistů tak „profláklá“, ale přesto žijí velmi bohatým kulturním životem. A tak například v Přibyslavi tu v minulých letech vystoupili přední čeští housloví mistři Jaroslav Svěcený, Pavel Šporcl a Gabriela Demeterová, kteří na společné jeviště vystoupali po bok padesátky přibyslavských houslistů, jenž navštěvovali nebo dosud navštěvují uměleckou školu.

Sobotní koncert přivezl do Přibyslavi umělce jiného kalibru. Ondřej Havelka je všestranně talentovaný umělec, herec, zpěvák, který se však zamiloval do swingu a třicátých let. Jeho skupina Melody Makers nabízí posluchačům autentické melodie hudby swingu od jeho ranného období ve třicátých letech, až vrcholná čtyřicátá léta. I stylizace koncertu, kostýmy a účesy muzikantů vychází z podoby show této doby.