„Napadlo mě, že by nebylo špatné, kdybychom zkusili k nám pozvat umělce, kteří mají nějakou spojitost se Světlou,“ řekla pracovnice kulturní organizace KyTICe Zdeňka Horní. Právě maminka Heleny Vondráčkové totiž ze Světlé pochází a slavná zpěvačka tu tedy měla babičku a dědečka. Koncert se také uskuteční částečně i díky rozpočtu na letošní oslavy města.

„Během prvního dne předprodeje bylo prodáno mnoho desítek vstupenek. Přesto jich je ještě dost k dispozici v informačním centru,“ dodala Horní.

Helena Vondráčková přijede s talk show recitálového typu. Návštěvníci uslyší její hlas i při písničkách, byť hudba bude reprodukovaná. Show potrvá asi 150 minut a představí se v ní v roli moderátorky Jitka Asterová. Hudební program se bude týkat starých i nových hitů a bude prokládán mluveným slovem. Diváci budou mít také šanci se na cokoli zeptat.

Helena Vondráčková patří k nejúspěšnějším českým zpěvačkám. Svou kariéru začala už v roce 1964 v soutěži Hledáme nové talenty. O rok později získala Zlatého slavíka a její kariéra se rozjela naplno. Během ní posbírala desítky cen, vydala před padesát sólových alb a stala se i Zpěvačkou roku.

Její hity se prostě nezapomínají: Pátá, Lásko má, já stůňu, Deja vu, a další.