I knihovny v Havlíčkově Brodě a ve Světlé nad Sázavou pořádají již tradiční vzpomínku na dánského pohádkáře zvanou Noc s Andersenem. Ta se koná v knihovnách po celé zemi.

Noc plná záhad a dobrodružství

Páteční noc čeká v brodské krajské knihovně patnáct dětí, tentokrát ze skuhrovské malotřídky, nejen společné předčítání a hry. Noc bude totiž plná záhad, tajemna a dobrodružství.

„Děti se mohou těšit nejen na literární, ale i výtvarnou dílnu. Svými výtvory pak při tradiční cestě k pohádkovníku tento strom ozdobí,“ popisuje program jedna z knihovnic a organizátorek Michaela Veselská.

„Předčítat bude letos opět Tomáš Holenda, z něhož se vyklubal hotový Andersen,“ usmívá se Veselská a dodává, že se letos zaměřili na knihy Ondřeje Sekory, který se narodil před sto deseti lety.

„Samozřejmě malé nocležní ky neošidíme o největší dobrodružství celé noci, kterým je pověstná stezka odvahy. Letos se naši nebojsové vydají na cestu do pravěku. V temných zákoutích knihovny, kterou znají pouze ve dne, na ně bude čekat nejeden úkol a překvapení,“ vysvětluje tajemným hlasem Veselská.

Se spisovatelkou

Na malé čtenáře se těší také ve Světlé nad Sázavou. „Přihlášeno je osmnáct dětí od sedmi do jedenácti let. Přijde nám sem na besedu zajímavý host, letos to bude místní spisovatelka Markéta Prášková, autorka Klobouků z Agarveny,“ říká vedoucí dětského oddělení Jiřina Roženská.

„Připravena je také výtvarná dílna a v závěru večera nás čeká broučkiáda, což budou hry na motivy knih Ondřeje Sekory,“ dodává Roženská.
Program končí v sobotu úderem deváté.