Právě tito herci přijedou s divadelní inscenací, nazvanou S Pydlou v zádech, do kinosálu Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě v pondělí 6. dubna.
Představení je v tuto chvíli již vyprodané.

Hlediště plnila hra deset let

Původně hru nastudoval režisér Evžen Sokolovský st. a hrála se od roku 1981 deset let v divadle Semafor. Loni oblíbený titul režijně oprášil Josef Dvořák, který ve hře dříve působil právě pod vedením Sokolovského.

„V době premiéry pro mě byla komedie S Pydlou v zádech absurdním divadlem. Absurdním proto, že popírala veškeré zákony dramatu, že tenký příběh se podobal ponorné říčce Punkvě, která se občas ztrácí a na naprosto nečekaném místě objevuje, a divák jdoucí za fabulí byl právem dezorientován,“ komentoval kdysi hru Evžen Sokolovský.

Ten nepopírá, že je do jisté míry „o ničem“, a přesto deset let plnila hlediště a patřila k divácky nejúspěšnějším titulům v repertoáru Josefa Dvořáka.
Stavěla na jeho klaunském umění, na jeho svérázném humoru, na jeho umění vytěžit z každé situace přesně to, co se od něj žádá. Prostě tak trochu Švejk i Don Quijote. Ale baví královsky, a to se počítá! V minulosti se kvůli tomu hra dostala i pod drobnohled cenzury, dnes prý chce nabídnout jiné terče k smíchu, aniž by se změnil text.

Kateřina Malá