Úkolem soutěžících je poslat povídky, příběhy, básničky, reportáže – na počítači, nemáte-li tuto možnost, pak rukou ale čitelně! Fantazii se meze nekladou.
Knihovna se těší na originální, vtipné, zajímavé nápady. Povídky a reportáže nesmějí být delší než tři strany A4. Do kategorie poezie zašlete 3 – 5 básniček. Nezasílejte opsané ani již publikované přípěvky.

Nezapomeňte na úvod své práce napsat vaše: jméno, datum narození, adresu, školu a třídu. Soutěžící budou rozděleni do dvou věkových kategorií: 6. a 7. třída a 1. a 2. třída víceletých gymnázií, 8. a 9. třída a 3. a 4. třída víceletých gymnázií. V každé kategorii bude zvlášť hodnocena próza a poezie.

Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v říjnu 2009 v Městské knihovně Varnsdorf. Nejlepší soutěžící budou odměněni cenami a jejich práce budou zveřejněny. Soutěžní příspěvky zasílejte do 30. května na adresu: Městská knihovna Varnsdorf, Legií 2574, 407 47 Varnsdorf. Na obálku napište „DRÁPANDA“. Nebo e-mailem na adresu: ucetni@mvdf.cz, do předmětu napište: Drapanda_jmeno_ prijmeni.