Na Vysočině takovou příležitost mají všichni, kdo dorazí ve středu 8. dubna do Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě. Koncert začíná v 19.30 hodin.
Kočovní herci, Frenky dlouhán, Stánky, Třetí pokus, to je jen pár písniček za všechny, které od dvou bratrů určitě zná každý.

Jan a František patří již léta ke stálicím českého folkového, country a trampského hudebního nebe, vystupují na festivalech, koncertují v klubech, ale společně bývají vidět jen zřídka.

František je o rok mladší než Jan, ale jinak mají bratři společného hodně – jsou zpěváci, kytaristé, písničkáři. František i Jan vystupovali ve skupinách Brontosauři a Spirituál Kvintet, později se dali na sólovou dráhu.

Jan získal za své písničky několik autorských cen Porta, ovšem komerčně nejúspěšnější období začalo v roce 1988, kdy se vydal na sólovou dráhu.
Několik sezon tvořili s bratrem Františkem dvojici a největší úspěch spolu zaznamenali v roce 1996, kdy se jim podařilo na pražský Strahov přilákat téměř neuvěřitelných sedmdesát tisíc lidí.

Kateřina Malá