„Plánujeme toho hodně, jde o to, co se podaří opravdu uskutečnit,“ uvádí promotér Petr Miksa. Zároveň upozorňuje na fakt, že město nepřispělo klubu ani korunu, tudíž nebudou zvány velké hvězdy, neboť by to mohla být prodělečná záležitost.

„Soustředíme se spíše na klubovou scénu, jako jsou malé festivaly a méně známé kapely. Třeba HB fest, to je pravidelná akce, kde se právě takové skupiny z Vysočiny představují ve velkém měřítku. Snažíme se je takto podpořit. Nejdeme cestou velkých hvězd, které hrají všude, chceme jít jiným směrem,“ vysvětluje Miksa.

Samozřejmě to podle promotéra neznamená, že se v Effectu neobjeví i hvězdy, pozvání přijala třeba Ewa Farna, která válcuje českou hudební scénu. „Únor a březen jsou slabší na akce, protože se pořádají plesy, i u nás jeden proběhne. Bude jím již po sedmé ples Rádia Brod, kde vystoupí Dukla Vozovna, a zároveň je rozjednaná účast kapely Imodium,“ upřesňuje Miksa.

Pravá smršť nastane v březnu, kdy koncem měsíce v klubu vystoupí formace Rybičky 48. Na duben přislíbily účast Kurtizány z 25. Avenue nově v čele s Tomášem Varteckým, což je již také starší projekt, ale teď oprášený. „Můžeme se těšit na Michala Hrůzu s jeho kapelou – Kapela Hrůzy, měl tu vystoupit už v prosinci, ale neshodli jsme se v termínu. V plánu je spousta dalších věcí, ale zatím nejsou jisté,“ upřesňuje pořadatel.

Effect dává prostor zajímavým kapelám. V současné době se snaží o propojení s internetovým rádiem, které tyto formace propaguje, na základě toho se poté mohou představit živě právě v Effectu.

„Každý první víkend v měsíci se zde konají rockotéky Rádia Brod, které mají již tradici a jsou i velmi oblíbené,“ láká Petr Miksa. Klub sice nese v názvu přízvisko rockový, ale jen na tento styl se rozhodě neváže.

„Snažíme se zaměřit i na jazz, punk, elektronickou hudbu, pořádáme i večírky ve stylu šedesátých let, takže si snad každý přijde na to své,“ zakončuje promotér.

Michaela Kasalová