Celkem se v prvních měsících roku 2010 můžete těšit na čtyři různorodá představení, na něž si můžete zakoupit zvýhodněnou abonentní vstupenku. Kromě Šampionek uvidíte Nahniličko, Láskou posedlí a Výběr z Besídek divadla Sklep.

Roli má i Malátný z Chinaski

Představení Šampionky přiveze Studio Saint-Germani klubu Rock Café. Autorem je Claude Confortes a v režii Jaromíra Janečka uvidíte na scéně Simonu Postlerovou/ Pavlu Rychlou, Kateřinu Janečkovou, Zuzanu Katolickou/ Moniku Höppnerovou a Michala Malátného, frontmana skupiny Chinaski.

„Hra Šampionky je dámskou variantou slavné hry stejného autora Maraton. Text byl přeložen do více než dvaceti jazyků a s neobyčejným úspěchem hrán po celém světě,“ zve Zuzana Janů z Klubu Čechovka.

V mužské variantě běží tři muži Maraton. Jeden poprvé, druhý je uznávaný šampion, třetí veterán běžící naposledy. Jsme svědky závodu od startu až do cíle. Herci na jevišti neustále běží a při tom se, ve snaze vyhrát, dostávají do nejrůznějších situací, které tak náročný závod skýtá. Prožívají situace neuvěřitelně komické, chvíle euforie i zoufalství, uzavírají krátkodobá spojenectví, vymýšlejí intriky, pomáhají si i vzájemně podrážejí nohy.

Po chvíli pochopíme, že se před námi vlastně odehrává celý lidský život, se všemi jeho radostmi i strastmi. Zrození je startem, smrt cílem. Zpočátku velmi komediální text tak ve druhé polovině hry získává filosofickou rovinu. Čím je představení pro neustále běžící herce fyzicky náročnější, tím je pro diváky atraktivnější…

Kateřina Malá