To budou dvě velká lákadla třetích pivovarských slavností, které se konají již dnes na náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři, a to od 14 hodin.
„Vstup je jako v předchozích povedených ročnících zdarma,“ informovala za pořadatele Alice Kavková a dodala: „Hlavním bodem programu bude vystoupení kapely Blue Effect, která zahraje ve večerních hodinách. V doprovodném programu na vás čeká vedle dalších hudebních vystoupení také divadlo pro děti, výtvarná dílna či nejrůznější soutěže.“

Jenže, co by to bylo za pivovarské slavnosti bez piva. To tu bude mít samozřejmě také svůj prostor. Připravena bude kompletní nabídka chotěbořských piv – vedle těch nejoblíbenějších, jakými jsou desítka Originál či dvanáctka Prémium, bude k dispozici také novinka v podobě polotmavé jedenáctky Polo. Řidičům je určen nealkoholický Patron.

„Na ochutnání bude testovací várka lehkého, slabě alkoholického piva, tedy s cca 2,5 % alkoholu. Pivo bude mít příchuť, kterou odtajníme až na slavnostech,“ láká návštěvníky chotěbořský sládek Oldřich Záruba.

Gastronomickou novinkou slavností, jaká v naší zemi ještě nebyla, bude pivní zmrzlina. „Cukrárna Chotěboř a její majitel Radek Máj vyrábí ve spolupráci s naším pivovarem pivní zmrzlinu. Je točená a budou dva druhy: světlá a tmavá. Světlá ze světlé dvanáctky bude více hořká, tmavá z dvanáctky tmavé bude mít karamelovou příchuť. Alkohol v ní samozřejmě zůstane, takže bude jen pro plnoleté, pro děti bude obyčejná zmrzlina,“ usmál se Záruba.

Program:
14 hodin – zahájení slavností Sládkem roku 2010, kterým je sládek chotěbořského pivovaru Oldřich Záruba a ředitel pivovaru Richard Moravec
14.05 - Dvanáctka Zbyňka Paličky
15.30 – Spolek historického šermu – pohádka
16.30 – kapela 3MIMO
18.30 - Medvěd 009
20.30 - Blue Effect s Radimem Hladíkem.

(han)