Brodská kapela Angels of Mercy je asi nejvíce známa písní Rebel Go!, protože tato skladba se stala hymnou místního hokejového klubu HC Rebel.

Pořadatelé chtěli místní kapelu

„Rebel Go s textem Karla Klusáčka jsme složili a nahráli během deseti dní. Ve studiu se to natáčelo tři dny. Název kapely jsme vymysleli při nahrávání,“ uvedl Mirek „Uta“ Utak. Naživo měla skladba premiéru 17. září 2010 na brodském zimním stadionu při utkání HC Rebel s Pískem.

Každý si asi položí otázku, jak dostat příležitost hrát na koncertě skotské rockové skupiny Nazareth? „Pořadatelé koncertu Gregory management a Bujo art production z Brna chtěli místní kapelu hrající rock. Bohužel rockových skupin tady moc není. Mladé kapely jsou o hodně tvrdší a hudebně jinde. Staří pardi už vymírají, nebo hrají na svatbách a plesech,“ odpověděl Mirek „Uta“ Utak.

Angels of Mercy zahraje ve složení: Petr „Pencroft“ Jirák - bicí a zpěv, Petr „Buben“ Wichterle - zpěv, Mirek „Uta“ Utak - kytara a zpěv, Libor Lorenc - kytara, Jaroslav Vorlíček – klávesy a Zbyněk Mrkvička - basová kytara.

Na koncertu během necelé hodiny odehraje Angels of Mercy následujících osm skladeb: Rebel GO!, Kráva, Poutník, Romana, Stíny bláznů, Nocí sám bloudím, Všechny čerty znám a Hledám tvář. Skladba Stíny bláznů byla složena na počest Nazareth a v duchu jejich hudby.

Pamětníci z Havlíčkobrodska si určitě vzpomenou na své mládí a četné taneční zábavy, na kterých se hrály samozřejmě i skladby od skupiny Nazareth. „Se skupinou Harmonie jsme hráli v letech 1977 až 1979 skladby Love Hurts a Sunshine. Tehdy to zpíval František Karel, který bohužel tragicky zemřel v roce 1979,“ zavzpomínal Mirek „Uta“ Utak. Petr „Buben“ Wichterle se skupinou Optima zpíval Love Hurts, Sunshine a Dream On.

Skupinu Angels of Mercy uslyšíme nejen na koncertě skupiny Nazareth, ale i z připravovaného CD a z rádia. V současné době mají už dvacet vlastních skladeb. Hudbu složili Mirek „Uta“ Utak a Petr „Buben“ Wichterle, vše otextoval Karel Klusáček.

Jaroslav Benák