I letos přinese nejen hudební lahůdky různých žánrů, z nichž si vybere každý. Do programu jsou zahrnuty přímé přenosy z Metropolitní opery z New Yorku i koncert dechové hudby, houslo-violoncellový koncert i procházka světovou operetou nebo třeba hudební film a jarní výstava.

Letos začíná festival o měsíc dřív, a to už v pátek 9. března. To totiž do Chotěboře přijede Tomáš Kočko & Orchestr, aby zahráli svou world music inspirovanou moravskou tradiční hudbou. Vystoupí v Hotelu U Zámku v 19 hodin.

„V zahraničí je kapela řazena do prostoru mezi švédské Hedningarna a maďarské Muszikás. V Česku se jí dostalo přízvisek jako beskydské Chieftains či moravské Jethro,“ prozradil ředitel pořádající organizace CEKUS Milan Stránský s tím, že předprodej místenek byl už na tento koncert zahájen.

V dalších dnech diváci uvidí v rámci Chotěbořského jara například unikátní hudební film, nazvaný Chemical Brothers: Don´t Think. Jde o snímek zachycující živé vystoupení kultovní elektronické kapely The Chemical Brothers z Velké Británie. Premiéru měl 1. února 2012 v celkem pěti stech kinech dvaceti zemí světa.

Co dále nabídne chotěbořský festival
19. března    Elena Sonenshine & Jocose Jazz
22. března    Lubomír Havlák a jeho hosté – procházka světovou operetou
23. března    Jarní výstava – klasická fotografie
23. března    Diskotéka oldies hitů
1. dubna    Vysočinka – koncert dechové hudby
7. dubna    Opera Manon od J. Masseneta – vysílaní z MET New York
11. dubna    Jahodové duo – housle, violoncello
14. dubna    Opera La Traviata  od G. Verdiho – vysílání z MET New York
22. dubna    Doubravan a jeho hosté – oslava 150. výročí

Kateřina Malá