Program začne v 10 hodin a připraveny jsou pohádky, dechovka, divadlo o Švejkovi i spousta hudby až do sobotní půlnoci.

Festival Haškova Lipnice, to je festival divadla, hudby a lidové zábavy s tradicí, která se datuje až k sedmdesátým letům minulého století.
Letos pořadatelé připravili opravdu nadupaný program, v němž nechybí divadlo a hudba po celý den, soutěže a doprovodný program nejen pro děti, občerstvení v podobě klobás, stejků, Haškova guláše a polévek z brutaru a Haškův pivní speciál z pivovaru Bernard.

Programem festivalu návštěvníky provedou Richard Langer, František Valeš alias Švejk s jeho bandem a čestná C.K jednotka 91. pěšího regimentu všudypřítomná po celé Lipnici.

Takže co v průběhu soboty uvidíte a uslyšíte? Na programu je Krkonošská pohádka (divadelní soubor Hálek z Nymburka), Švejkovanka – dechovka v lidových kostýmech a představení, Osudy dobrého vojáka Švejka (divadelní soubor Hálek Nymburk) a The Hipsters The Beatles revival band.

Dále vystoupí od 17 hodin Wabi Daněk & Miloš Dvořáček, FruFru od 19 hodin, Buty od 21 hodin, Cirkus Mrodry Ublues od 23 hodin a od půlnoci Jezerel.

Doprovodný program: Vyhlášení vítězů literární soutěže, čestná salva C.K. jednotky na počest Haška a Haškovy Lipnice, vystoupení místních lidových umělců – vystoupení v průběhu celého odpoledne, soutěže pro děti, soutěže spojené s okolím a hradem Lipnice a památníkem J.Haška, knihy Osudů dobrého vojáka Švejka budou podepisovat jeho potomci a hasiči předvedou svou vyprošťovací techniku.