Ve zhruba hodinovém pásmu se předvedla více jak třicítka hudebníků. „Nosnou část programu zpíval oblíbený dětský sbor při přibyslavské pobočce ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod. Vystoupili ale i individuální hráči a zpěvačky. Přibyslav hudebně žije, za což jsme moc rádi,“ přiblížil místostarosta města Michael Omes.

Demolice mostu. Ilustrační foto.
Místo oprav starý most v Bezděkově zbourají. Demolice uzavře silnici

Program letos poprvé doplnila i rodinná vystoupení. „Dá se říct, že to bylo oproti jiným koncertům jedinečné. Se svými dětmi vystoupili například manželé Štefáčkovi, kteří se věnují i výchově mládeže, nebo třeba přibyslavský varhaník pan Jajtner,“ popsal Omes.

I letos se koncert podařil na jedničku. Svědčil o tom i zaplněný sál. „Bereme ho jako zakončení Tříkrálové sbírky a jako takovou odměnu pro veřejnost, že se do ní zapojili. Akci hodnotím velice dobře a jsem rád, že se vše podařilo,“ řekl s úsměvem Omes.

Martin Halama ze Sobíňova fotografuje umělecké akty.
Záblesky intimity. Muzeum chystá výstavu fotografií nahých ženských těl

Vystoupení navázalo na Tříkrálovou sbírku, která se konala už dvacátým rokem. Tradice koncertů je o pár let mladší. „Začali jsme s ní o pár let později. Řekl bych, že byl tak patnáctý ročník, ale nevím to úplně přesně,“ přemítal místostarosta a dodal, že příští rok se Tříkrálový koncert nejspíš přesune až na neděli, aby měli hudebníci, kteří často i obchází domy v kostýmech Třech králů, dostatek času na přípravu.