Původně se tóny umělcova hlasu měly rozléhat v chotěbořském kostele, avšak kvůli požáru z léta a následným opravám se místo konání muselo přesunout do kina.

I proto bude letos repertoár trochu jiný. Především postavený na písních se sakrální tematikou. „Moc jsem se na vystoupení v kostele těšil, ale vyšší moc rozhodla jinak,“ komentoval situaci Jakub Pustina. V každém případě myšlenku na koncert v prostorách chotěbořského kostela nevylučuje, věří, že se jej podaří uskutečnit příští rok.

„Chtěl jsem lidem nabídnout trochu jiný rozměr, nicméně i v kině to pro fanoušky bude určitě krásný zážitek,“ myslí si. Posluchačům nabídne známé a prosluněné italské a španělské árie, přičemž oproti původním plánům, kdy měl na pódiu vystoupit pouze sám, se možná na jevišti objeví i host. „Zatím je to ještě překvapení, ale rád bych v Chotěboři opět přivítal nějakou známou pěveckou osobnost,“ prozrazuje.

Hlavní událostí Přibyslavského Nocturna bude představení originální historické publikace o dnes téměř neznámém rodu pánů z Ronova.
Přibyslavské Nocturno klepe na dveře. Představí knihu o pánech z Ronova

Jakub Pustina je absolventem mnoha mistrovských pěveckých kurzů, například Petra Dvorského nebo Gabriely Beňačkové. Je držitelem několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží.

Na piano jej tradičně doprovodí pedagožka na hudební fakultě JAMU v Brně, držitelka ceny Leoše Janáčka 2002 za vynikající klavírní doprovod Marta Vašková.

Koncert organizuje příspěvková organizace města CEKUS.