V úvodu jsem, coby moderátor, přivítal všechny účinkující, publikum a čestné hosty, mezi kterými byla manželka Vlasty Dvořáka Jindřiška Dvořáková, manželé Hana a Josef Choutkovi, pořadatelé festivalů ve Světlé nad Sázavou, textař Jaroslav Hájek a starosta Města Golčův Jeníkov ing. Pavel Kopecký, který ve svém vystoupení vzpomenul na pětileté výročí úmrtí zakladatele festivalu Tomáše Kotěru. Poté festival slavnostně zahájil.

Kulturní referent Klubu seniorů Josef Trtík pak předal p. Dvořákové kytičku a malou pozornost.

Prvním souborem na pódiu byla Golčovanka Tomáše Kotěry, který vedl tenorista a umělecký vedoucí Pavel Mareš. S kapelou zpívali Aneta Šilhánková a Tomáš Kyncl, známá a osvědčená dvojice, která je velice oblíbená a účinkuje v mnoha kapelách.

První krátkou přestávku vyplnil textař Jaroslav Hájek svými postřehy z předávání cen v anketě Kraje Vysočina Zlatá jeřabina a Skutek roku 2018, kde zvítězil ve dvou kategoriích, když jedna z cen byla za přínos jeho hudební tvorby pro další generace.

Druhou byla Březovanka, s kapelníkem a tubistou Jiřím Vojtěchem, kapela, která prakticky od vzniku spolupracovala s Vlastou Dvořákem a dokonce vyhrála s jeho skladbou „Náladu vždy dá“ jeden z ročníku soutěže Polkafest. S Březovankou tady zpívali Aneta Suková, Klára Bucková, Ondřej Kristek a matadoři Jaroslav Červinka s Miloslavem Kubátem.

První přijeli a vystoupili na závěr hosté ze Slovácka Žadovjáci, s kapelníkem a klarinetistou Ladislavem Svobodou. Důvodem bylo ozvučení celé akce a příprava pultíku pro muzikanty, což bylo velice dobré a také zvukový mistr Miroslav Vlčnovský odvedl skvělou práci. S kapelou zpívali Olga Baričičová, Štěpán Machala a Miroslav Surka.

Během celého festivalu se vzpomínalo na hudebního skladatele Vlastu Dvořáka a také se hrály jeho skladby.

Výbornou náladu všech umocnilo krásné počasí a skvělé písničky, při kterých se zpívalo i tančilo.

Na závěr musím poděkovat všem, co přišli na tento festival, účinkujícím a hostům, sponzorům, Městu Golčův Jeníkov a majiteli areálu Klubu vagon Vladimíru Dvořákovi. Uznání patří také členům Klubu seniorů, kteří se postarali o servis pro účinkující.

Karel Novotný,
Klub seniorů Golčův Jeníkov