S traktorem a maringotkou, ve které má starý poctivý filmový přístroj a která se stane jeho dočasným domovem, navštíví mnoho míst Vysočiny a divákům na plátně umístěným pěkně pod širým nebem promítne celou řadu filmů.

„Na svoji filmovou cestu se vydávám již po dvanácté. Jezdím dělat lidem, a samozřejmě také sobě, radost a vozím  jim potěšení z dobrého filmu," říká bratr známého filmového historika a publicisty Karla Čáslavského.  „V tuto chvíli jsem ve Svratce na Žďársku, ale na Havlíčkobrodsko se brzy vrátím," pokračuje Čáslavský. Nejprve se zastaví v Havlíčkově Borové a poté i doma v Havlíčkově Brodě.

„V Borové se moji diváci mohou těšit třeba na animovanou pohádku Kocour v botách a na své si jistě přijdou i tamní fotbaloví nadšenci. Nabídnu jim totiž snímek Okresní přebor režiséra Jana Prušinovského," láká Čáslavský.

Publikum v Havlíčkově Brodě se pro změnu může těšit na filmy Tady hlídám já, Probudím se včera, Železná lady, Muži v naději, Lidice, Polský film nebo Perfect day: I ženy mají své dny.   Tyto snímky bude Jiří Čáslavský promítat po dobu jednoho týdne. Začne ale až počátkem září.

„Loňské promítání Jiřího Čáslavského se mi moc líbilo. Překvapilo mě, kolik zajímavých snímků měl a také to, že si k jeho pojízdnému kinu našla cestu spousta diváků, mladé nevyjímaje. Letos v srpnu půjdu určitě znovu," řekla Jana Strnadová z Havlíčkovy Borové.

Radka Kárníková