Milé vyprávění o nerozlučných kamarádech Kvakovi a Žbluňkovi od spisovatele Arnolda Lobela jim do zdejší knihovny přivezli herci Lukáš Hejlík a Alan Novotný v rámci cyklu scénického čtení LiSTOVáNí. To funguje již 15 let.

Projekt, který se setkal s obrovským ohlasem veřejnosti, cílí na všechny generace a funguje na pěti stálých scénách v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě a Bratislavě. Jeho smyslem je představovat lidem zajímavé, aktuální knihy prostřednictvím scénického čtení. Ročně se LiStOVáNí dostane až do 80-ti českých měst a odehraje téměř 300 představení.

Ilustrační foto.
Otec měl strach o syna. Vše dobře dopadlo

Opravdová lahůdka čeká milovníky knih příští týden. Do Brodu zamíří americký spisovatel a bývalý pastor, který je mezi českými čtenáři velmi populární. „Určitě si nenechte ujít LiSTOVáNí 19. října. Do Brodu přijede spisovatel Robert Fulghum se svou novou knihou Opravář osudů. Uvidíte také divadelní představení z knihy Co jsem to proboha udělal? a budete mít možnost si s Robertem Fulghumem popovídat,“ pozval všechny herec Lukáš Hejlík. Akce se koná od 20 hodin v Krajské knihovně Vysočiny.