Divadelní přehlídka měla začít již dnes večer představením Ve vší počestnosti přibyslavského divadelního souboru Furiant, z důvodu nemoci je však přehlídka o týden přeložena. „Toto představení je přesunuto až na 24. listopad místo divadelního souboru Havlíček Škrdlovice, které se také z důvodu nemoci nemohou zúčastnit. Divadelní Přibyslav tak začne až 7. října,“ vysvětlila změny Markéta Gögeová z Kulturního zařízení města Přibyslav.

Prvním představením letošní přehlídky tak bude Jakub a jeho pán pod taktovkou souboru Domino Pelhřimov. Francouzskou konverzační komedii Jo, není to jednoduché o tom, jak může dopadnout doučování matematiky pod peřinou přijedou o týden později zahrát amatérští herci z Vilémovic.

Na své si přijdou i děti, které během Divadelní Přibyslavi mohou zhlédnout hned tři pohádky. Pohádku Princezna Žofie a drak Dynamit zahrají dětem ochotníci z Brzkova a Přibyslavská pimprlata odehrají hned dvě pohádky.

V říjnu se na přehlídce také objeví havlíčkobrodské Adivadlo s hrou Země pokladů a divadelní soubor Nové Veselí odehraje Takovou ženskou na krku. Listopadový program pak zahájí chotěbořský soubor Schod s hrou českých autorů Romana Vencla a Michaely Doležalové Ani za milion. Tato hra je k vidění rovněž v podání známé herecké dvojice Adély Gondíkové a Jiřího Langmajera.

V listopadu mohou návštěvníci přibyslavského kulturního domu navštívit ještě představení Pro nemoc zavřeno či Trhák v podání divadelníků z Nového Města na Moravě. Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků se uskuteční 2. prosince od pěti hodin odpoledne. Vstupenky nelze zarezervovat dopředu, k zakoupení jsou až před každým vystoupením.