V pondělí 14. září se v podkrovních prostorách představí úspěšná česká spisovatelka Markéta Harasimová se svým nejnovějším románem Vražedná vášeň. Napínavý milostný příběh s kriminální zápletkou vyústí do nečekaného konce, při kterém se rozhodně žádný čtenář nudit nebude.

„Vzhledem k tomu, že Markéta Harasimová je vyhledávanou autorkou a její knížky jsou velmi oblíbené, rozhodli jsme se ji oslovit s tím, aby se přestavila i chotěbořskému publiku," řekla vedoucí knihovny a informačního centra Iva Stehnová.

Markéta Harasimová přijede nejenom představit svoje nové dílo, ale bude také možnost si tuto knížku zakoupit a získat od autorky podpis. Ti, kteří budou mít zájem, si také s úspěšnou spisovatelkou mohou nejenom o tomto díle podebatovat.

„Srdečně zvu chotěbořské čtenáře na besedu o knižní tvorbě spolu s autorským čtením z mé zbrusu nové knížky. Moc se na všechny návštěvníky těším!" říká Markéta Harasimová. „Tyto literárně kulturní akce pořádám pravidelně a vždy jsou velmi živé, často se při nich od plic zasmějeme a já osobně je mám velmi ráda," podotýká.

Spisovatelka absolvuje podobné besedy téměř neustále napříč celou republikou. Se čtenáři se potkala například ve Zlíně, Písku, Znojmě, Praze, Brně, nebo i v Havlíčkově Brodě. „Doufám, že si chotěbořské čtení hosté užijí," věří.

Markéta Harasimová pochází ze severomoravského města Krnov. Vystudovala obchodní akademii, poté pracovala jako obchodní manažerka. Záhy však tuto profesi opustila a přesedlala na psaní. Je vdaná, momentálně žije na jihu Moravy.

Spisovatelka napsala celkem deset knih, určených převážně ženám. Zaměřuje se v nich především na současné vztahy mezi mužem a ženou, jež jsou často podbarvené velmi originální detektivní zápletkou.

Erika Nováková