Správnou sváteční atmosféru navodila nedávná vernisáž v Městském muzeu Chotěboř. Výstava
s názvem Vánoční inspirace 
se odehrávala v duchu rodiny a jedinečné kreativity.

„Měla jsem nápad, co nabídnout lidem pod vánoční stromeček. Jen jsem nevěděla, jak nejlépe jej zrealizovat. Tu správnou osobu jsem našla v paní Andree Slaninové, která se věnuje aranžmá. Ta celkovou výstavu doladila," svěřila se Jitka Cempírková, průvodce v městském chotěbořském muzeu.

Výstava, týkající se Vánoc, je směřovaná především na rodinu.

„Je to o tom nejenom se sejít u sváteční tabule, ale něco pro to i udělat. Nabízíme lidem inspiraci, jak si například hezky složit ubrousky na stůl, nebo vyrobit krabičky na dárky z balicího papíru. Přiložit ruku může opravdu každý. Věříme, že Chotěbořští najdou tu pravou vánoční inspiraci," zve Jitka Cempírková.

Andrea Slaninová čerpala především ze své rodiny.

„Například výkresy, které tady vidíte, malovaly moje tři děti. Maxmilián, Sofie a Viktorie se podíleli na většině 
vystavovaných věcí. Chtěla jsem, aby atmosféra působila útulně, klidně a vánočně.
 A pak jsem chtěla zdůraznit 
i to, že na sváteční výzdobě se může podílet celá rodina. Většinu věcí jsme opravdu doma vyrobili, některé, ale velmi vkusné, jsem koupila," podotýká aranžérka, jež na vánoční výstavě pracovala zhruba týden.

„Mám nejenom dobrou průpravu, ale i dostatek inspirace, jež v podstatě přicházela sama v souvislosti s tímto krásným prostorem.
I když občas se pracovalo těžko vzhledem k tomu, že tady byla velká zima. Ale já jsem se dobře oblékla," dodala s úsměvem sympatická aranžérka.

Vánoční inspirace však není vše, co můžete až do 3. ledna 2016 zhlédnout. Až do konce roku potrvá 
v muzeu i výstava ke 130 letům Městského muzea v Chotěboři.

Erika Nováková