Potrvá do 16. dubna a půjde o experimenty a hraní s interaktivními exponáty, kvízy, hádanky, hlavolamy.

Vzdělávací, zábavná a interaktivní výstava, která je vhodná pro děti i dospělé. Tak o ní informují pořadatelé. Výstavu pořádá Žďárský průvodce a brodské muzeum ve spolupráci s iQparkem Liberec.

„Znáte rychlost své reakce? Umíte provést kuličku složitým labyrintem? Už jste někdy viděli kompletní otisk svého těla nebo měli možnost si vyzkoušet slepecké písmo? To je jen malá část toho, co nabízí výstava Hry a klamy, která bude k vidění a vyzkoušení v Muzeu Vysočiny,” prozrazuje za pořadatele Michal Kamp.

Exponáty pocházejí z libereckého zábavně-naučného centra iQpark a před časem je mohli vidět například návštěvníci jihlavské Oblastní galerie Vysočiny. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo: Dotýkat se exponátů přikázáno! Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i poučná.

Kromě jiného si mohou příchozí třeba ověřit, jak fungují smysly, i to, jak nás někdy klamou. Mají šanci zjistit nejrůznější údaje týkající se lidského těla. Prostor dostanou i hlavolamy a kvízy. Výstava je určena malým i velkým návštěvníkům, přivítají ji jistě i školy.

Kateřina Malá