Autorkami expozice jsou členky patchworkového klubu Haba, který působí při brodském Mateřském klubu Zvoneček. Pro nezasvěcené vysvětleme, že patchwork je technika sešívání malých kousků látek a guilt technika, při které se prošívá několik vrstev látek.

Patchwork je technika z konce 9. století před naším letopočtem a pochází z Egypta. Avšak největšího rozmachu dosáhl patchwork až v 18. století v Americe, kde zdomácněl. Spočívá v sešívání různobarevných ústřižků látek, které se kombinují a skládají do geometrických obrazců a poté se podšívají  rounem a podšívkou.

„Vznikají tak pokrývky – quilty, polštáře a jiné dekorativní výrobky, které lze uplatnit například jako deky na křesla, přehozy přes postele, pohovky a zahradní nábytek, stoly. Jedná se o typ ručně zhotovených umělecky a řemeslně ztvárněných předmětů denního užitku, které snáší sousedství s nábytkem starožitným i rustikálním," prozradila za klub Haba Hana Nevrklová. Podle ní se takové výrobky hodí i do prostředí moderního městského interiéru. Výrobky jsou převážně z přírodních materiálů. Jsou ekologické a vhodné i pro osoby trpící alergiemi.