„Je to už tradice, zpívání se se u nás uskuteční již podesáté,“ řekla pořadatelka Dita Halamová. Lidé se mohou těšit na místní pěvecký sbor Motýlek, vystoupení mladých kytaristů ze Základní umělecké školy Chotěboř za doprovodu jejich učitele Pavla Kovina Kovačky a sváteční večer završí zpěvačka Eliška Mlatečková, která nabídne známé swingové a filmové melodie. Vánoční atmosféru pak dokonale dokreslí bohatá výzdoba interiéru.

„Nejenom pro nás je to čas, kdy se můžeme na chvilku zastavit, popovídat si, užít si večer v příjemné a přejícné náladě. Začínají Vánoce, a pro mnoho lidí je tento večer ideálním na to, aby si odpočinuli a strávili chvilku s fajn lidmi a pěkným programem,“ zve Dita Halamová. Výjimečné bude zejména vystoupení Elišky Mlatečkové, chotěbořské rodačky, která však žije v Moskvě a objevuje se zde sporadicky.

Sněhová královna
Do Světlé příští týden přijede sněhová královna

„Návštěvníci se už na ni těší a v průběhu roku se ptají, zdali u nás opět vystoupí. Jsme rádi, že si tuto akci oblíbili,“ s úsměvem říká.

Vstupné na pásmo písní v podání žáků ZUŠ je zdarma, Eliška Mlatečková se pak představí od 20 hodin. Tam je vstup 100 korun.