V 17 hodin pak na Husově náměstí započne malá slavnost u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.  Připraveny budou soutěže s adventní tematikou, živý betlém a občerstvení zdarma.

Při této příležitosti bude také pokřtěna nová kniha Posázavský pacifik Světlá – Kácov – Čerčany na starých pohlednicích od autorů Vladimíra Cisára, Karla Černého, Jaroslava Líbala a Martina Navrátila.

„Barevná stodvacetistránková publikace nabízí více než 170 reprodukcí unikátních historických pohlednic z období první poloviny dvacátého století i dobových fotografií a tiskovin, vybraných z fondů archivů i významných sbírek soukromých sběratelů. Knihou chtějí autoři připomenout nejen nostalgii rakousko-uherské a prvorepublikové železnice, ale také vzpomenout na ty, kteří zde jako železničáři po desetiletí pracovali," uvedla nakladatelka Jitka Průžová.

Spojnice stanic Světlá nad Sázavou a Čerčany přes Ledeč, Kácov, Zruč, Český Šternberk a Sázavu, podobně jako její posázavské a povltavské pokračování přes Vrané nad Vltavou, si zaslouží obdiv a úctu s ohledem na mistrovství projektantů, techniků a dělníků, kteří před více než stoletím toto dílo vybudovali.

Publikace „Posázavský pacifik Světlá–Kácov–Čerčany na starých pohlednicích" ve formátu 225×225 mm má 120 stran, doporučená prodejní cena činí 299 korun. Prostřednictvím starých pohlednic, fotografií, ale i plánů a dalších dokumentů podrobně přibližuje krásy této obdivuhodné dráhy. Po křtu bude probíhat autogramiáda.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na 18. hodinu.